Velniškai karštos atostogos

Autorius: Gendrutis Morkūnas

Iliustravo: Lina Žutautė

Velniškai karštos atostogos
Formatas: 19 x 21.6 cm
Puslapių skaičius: 120
Viršelis: kietas
ISBN: 978-9955-683-77-3
Išleidimo metai: 2018
Skirta: nuo 11 metų

Tėčio tvarkaraštis, mamos pamokymai, tetos kotletai ir atostogos nuošaliame kaime Pijui nieko gera nežada. Žinoma, kaimas kaip kaimas: vištos, karvės, kelias per pelkes,  nuobodžiai pūpsantys apleisti trobesiai. O pasirodo, ne visai taip... 
Pijus su Linu netyčia išgąsdina keistą kluono gyventoją, ir visus užgriūva netikėtos bėdos.
Kas jis, tas stiprus tamsus padaras, bijantis pasirodyti žmonėms? Kaip ištaisyti klaidą, jeigu nėra ko atsiprašyti? 
Norėdami išgelbėti kaimą, Pijus, Linas ir Rūta įkuria greitojo reagavimo pajėgas. Ir velniškai karštos atostogos prasideda!

Apdovanojimai:

Apdovanojimas už taisyklingą knygos kalbą. Apdovanojimą 2011 metais skyrė Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Ieškokite kitų Gendručio Morkūno knygų:

„Iš nuomšiko gyvenimo”
„Blusyno pasakojimai”
„Grįžimo istorija”


Skaitytojų rekomendacijos:

Gendručio Morkūno apysaka „Velniškai karštos atostogos” – žaisminga meninė - maginė apgaulė, kuri skirtingai suvokiama kiekvieno amžiaus tarpsnyje, todėl knyga bus įdomi tiek mažam, tiek dideliam. Nuo pirmojo knygos puslapio juntama tam tikra „apgaulė“, nes perskaičiusi knygos pavadinimą įsivaizdavau, kad vyraus vėjavaikiška nuotaika ir užplūs nutrūktgalviškų nuotykių lavina, o aptikau labai nuosekliai besikeičiantį mirštančios gamtos pasaulį, kur žaidžia, siautėja ne vaikai, o pati gamta, ir tai ne savo valia.

Čia veikia ir kluono dulkės, žaibų, perkūnijos lydima vėtra, lengvai kilojanti po medžius ožkas, ir baimės kvapas, neperžengiamai užtvėręs vienintelį kaimo ryšį su pasauliu – siaurą keliuką per pelkynus. Praūžus itin mįslingai belietei audrai, staiga kaime dingsta visos vištos. Nutyla paukščių čiulbėjimas. Galop šuliniuose dingsta vanduo. Nudžiūsta augmenija. Ir vietoj gėlių, daržovių dvelksmo visur pasklinda aštrus pūvančios pelkės ir džiūstančio šieno kvapas.
„Norėdami išgelbėti kaimą, Pijus, Linas ir Rūta įkuria greitojo reagavimo pajėgas. Ir velniškai karštos atostogos prasideda”. Perskaičiusi šią ištraukėlę, įsivaizdavau, kad pakvips detektyvu, bet, pasirodo, tos „greitojo reagavimo pajėgos” tėra geraširdžių vaikų pastangos surasti kaimą užklupusios stichinės gamtos nelaimės priežastis: išsekusių šulinių žvalgymas, kasdienis kaimo sodybų lankymas ir nepailstamos mistiškojo Vardenio paieškos. Vėliau jis prisipažins: „Mėgstu iš pelkės kvapų daryti kokteilius. Visokiausius. Linksminamuosius, žvalinamuosius, gydančius nuo slogos, laisvinančius vidurius ir apsukančius galvą. Jums padariau baimės kokteilį. Neklauskite kaip, tačiau galiu pasigirti, kad mano kvapuose nėra jokių priedų ir genetiškai modifikuotų organizmų”. Čia yra ir generalinis štabas, ir karinių pajėgų vadas, bet štabas tėra viso labo skardinė statinė ir trys apversti surūdiję kibirai, o karinės pajėgos – trys basakojai paaugliai, kurie patys daugiau bijo, negu ką nors gąsdina. Ar pavyko vaikams grąžinti į kaimą gamtos gyvybę, sužinosite perskaitę knygą.

Gintarė

Kaina: € 679

Loyalty program Pirkdami šią prekę galite gauti iki: 2 taškų.


Klientai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo:

Atsiliepimai

Erika
2013-05-16
Labai gera knyga paskaitykit
Anzelmutis
2013-04-04
Man labai patio ta knyga super!!!!!!! :)

Palikti atsiliepimą

Giminingos sielos