Jei staiga taip nutiktų, kad visas pasaulis nusidažytų viena spalva, kokia ji turėtų būti? Kodėl?

Renata: Jei taip atsitiktų, mūsų matoma spalva nesikeistų, nes mes su rožiniais akiniais.

Kas pasaulyje juokingiausia?

Laurynas: Juokingiausia yra akimirka, kai gyvenimas padaro taip, kad būtų juokinga...

Apie...

Chemijos mokslų daktarė, mokytoja Renata Česūnienė su vyru Laurynu Česūnu 2014 metais debiutavo kaip rašytojai. Šiuo metu išleistos dvi autorių knygos apie Mėgintuvėlį ir jo nuotykius. Tai originalūs kūriniai Lietuvoje: pasaka, praktinės žinios ir eksperimentai, kuriuos galima atlikti namų sąlygomis ir kurie įdomūs tiek keturmečiams, tiek ir mokyklą jau lankantiems vaikams. Pirmąją knygą išleisti autoriai nusprendė, kai pastebėjo, jog tai puiki priemonė bendrauti su vaiku, aiškinti jam gamtos, istorijos dalykus. Dabar Renatos ir Lauryno sūnus Lukas jau ir pats patarinėja tėvams, kokia turi būti pasaka.

Renata pasakoja, kad rašant pirmąją knygą pirmiausiai reikėjo persiorientuoti į vaikų supratimo ir mąstymo pasaulį. Antroji jau buvo Lauryno noras – tokia pasaka tėvui ir sūnui, apie istoriją, apie kariuomenę, saugumą.

Knygos autoriai sukūrė projektą mėgintuvėlis.lt ir organizuoja edukacines programėles vaikams, kurių metu visi kartu daro įvairiausius stebuklus. Juk ar ne stebuklas, jei per kelias sekundes mėlyna gėlė virsta raudona, o kol lauki, pats gali pastovėti muilo burbule.

Knygos

  • Mėgintuvėlis kosmose, R. Česūnienė, L. Česūnas, Vilnius: Nieko rimto, 2015
  • Mėgintuvėlis kariuomenėje, R. Česūnienė, L. Česūnas, Vilnius: Nieko rimto, 2015
  • Mėgintuvėlio kelionės, R. Česūnienė, L. Česūnas, Vilnius: Nieko rimto, 2014

Straipsniai

  • RENATA ČESŪNIENĖ: „MES LABAI MYLIME LIETUVĄ, MUMS ČIA GERA. STENGIAMĖS ŠIĄ MEILĘ LIETUVAI PERDUOTI IR SŪNUI“. Bernardinai.lt, 2015 m. kovo 14 d. Internete.
  • Chemijos daktarė mokslu sudomino ir pradinukus. Nieko rimto, 2014 m. rugsėjo 10 d. Internete.
  • Versli mama Renata: “Keturmečiui chemija ne per anksti!” + EKSPERIMENTAS. Goda, Mamyčių klubas, 2013 m. spalio 1 d. Internete.