Kaip veikia tavo smegenys? Kokio dydžio tavo širdis ir kokios spalvos yra kraujas? O kas vyksta tavo skrandyje ir kas slepiasi po tavo oda? Atsakymus į šiuos ir dar daugiau klausimų radome knygelėje „Tavo kūnas“. Tai tobula knyga mažiesiems, skatinanti domėtis, pažinti savo kūno dalis, atskirus organus ir jų veiklą. Gavęs šią knygelę mažasis skaitytojas jos nepaleido ilgą laiką – vartė, žiūrėjo, tyrinėjo, daug klausinėjo ir prašė paskaityti, o susipažinęs su knygele drąsiai rėždavo: mano širdis – kaip mano kumštis, dabar aš valgau ir maistas keliauja į skrandį, o jei aš nukrisiu, tai ne bėda, nes mano smegenis apsaugos mano tvirti kaulai!

Nors tai pažintinė knygelė, bet ji parašyta labai linksmai, šmaikščiai ir kūrybiškai. Štai kraujas yra raudonas kaip pomidorų padažas, smegenys panašios į šviežutėlę želė, o nesuvirškintas maistas tampa neskaniai kvepiančiu torčiuku.

Trumpą, kelių sakinių tekstą čia papildo stilistiškai išraiškingos iliustracijos. Jos puikiai atvaizduoja puslapyje aprašytas mintis. Tai knyga, kuri pirmiausiai dėmesį patraukia iliustracijomis ir tik po to sugrįžti prie teksto. Čia gausu įvairiausių spalvų, bet jos puikiai dera tarpusavyje ir nevargina mažųjų akių. 

Nuostabu tai, kad ši knygelė yra storais kartono puslapiais. Dėl to net neabejoju, kad ją dar skaitys, vartys ir paaugęs brolis. Išskirtinė ši knygelė taip pat tuo, kad kiekviename puslapyje yra mažytė „paslaptis“. Atverčiami paveikslėliai, po kuriais slepiasi  keliaujantis į skrandį maistas, skeletas, kuriame išsamiai pavaizduoti visi žmogaus kaulai, slankiojančios juostelės, kurias traukiodamas gali nuleisti į kanalizaciją neskaniai kvepiantį torčiuką ar sukurti tuksinčios širdies iliuziją. Visi šie efektai labai pagyvina knygelę, dar labiau prikausto vaiko dėmesį, skatina smalsumą ir norą tyrinėti.

Galiu drąsiai teigti, kad tai knyga, skirta auditorijai nuo 1 iki 99 metų. Dėl spalvotų, ryškių paveikslėlių gausos dėmesio negalėjo atitraukti mažasis 8 mėnesių skaitytojas, susižavėjęs buvo dvimetis, o ir mums, tėvams, buvo labai įdomu dar kartelį susipažinti su žmogaus kūno dalimis, paskirtimis bei funkcijomis. 

Knygą labai rekomenduojame visiems vaikams, besidomintiems savo kūnu. Tai lyg pirmoji enciklopedija, pažintis su savimi ir tuo, kas vyksta manyje.

O mes kiekvieną vakarą pavartę knygelę ramiai einame miegoti, nes dabar jau žinome, kad miegant auga mūsų kaulai, o vaikai juk nori kuo greičiau užaugti, būti sveiki ir stiprūs!

Mama Asta