Ar saldumynai gali įkvėpti?

Saldumynai patys savaime galbūt ir neįkvepia, bet padėti palaikyti įkvėpimo būseną tikrai gali! Kai pritrūksta minčių ir jėgų, padeda šokolado gabaliukas arba arbata, pyragėliai ir pokalbis.

Ar vaikystėje meluodavote?  Gal prisimenate labiausiai pavykusį ar įsiminusį melą?

Kiek pamenu, vieną kitą kartą pameluoti teko. Pavyzdžiui, man labai patikdavo popieriukai nuo saldainių ar kramtomos gumos, rinkdavau juos ir norėjau kuo daugiau turėti. Mamai šis mano pomėgis neatrodė toks žavus, ypač jei susirinkdavau tuos popieriukus (ar šiukšles, anot suaugusiųjų) iš gatvės. Kartą, kai su mama ir močiute vaikštinėjome mieste, pamačiau ant grindinio gulintį popieriuką, kurio man taip norėjosi į savo kolekciją. Žinodama, kad rinkti popieriukus nuo gatvės man uždrausta, pradėjau riesti istoriją, kad pavargau, man skauda koją ir kad būtinai reikia sustoti pailsėti – ketinau nepastebėta pakelti ir pasiimti sau tą popieriuką. Tik jau nepamenu, ar mano planas išdegė ir kiek popieriukų pavyko sukaupti.

Apie...

Vilija Kvieskaitė – grafikos dizainerė, kurios kurtus darbus galite išvysti keliaujančius su žmonėmis mieste. Ji šypsosi, kai pamato mieste beklaidžiojantį pačios kurtą maišelį, atšvaitą ar kokį ženkliuką. „Nieko rimto“ savo kelią ji pradėjo kaip dizainerė ir būti dizainere vaikų literatūros leidykloje jai reiškė didelę atsakomybę – „Knyga tarp visų leidybinių dalykų man yra garbingiausioje vietoje. Atsimenu, kaip jaudinausi atkeliaujant pirmosios savo ruoštos knygos tiražui – vis žvilgčiojau pro langą, kaip iš sunkvežimio buvo kraunamos dėžės knygų, labai daug dėžių! O tada bėgau į sandėlį atplėšti pirmosios dėžės“, – pasakoja Vilija. O nuo 2017 metų rugpjūčio mėnesio ji džiaugiasi pirmąja pačios iliustruota knyga „Riešutortas“.

Knygos:

  • Baubaimė, Benas Bėrantas, iliustravo Vilija Kvieskaitė, Vilnius: Nieko rimto, 2018.
  • Riešutortas, Benas Bėrantas, iliustravo Vilija Kvieskaitė, Vilnius: Nieko rimto, 2017.

Straipsniai:

  • Vilija Kvieskaitė: „Būti dizainere vaikų literatūros leidykloje man reiškia didelę atsakomybę“. Nieko rimto, 2015 m. Internete.