– Mama, mama, paskaityk man apie Karmelitą ir žvaigždes!!!

Ir taip jau visas dvi savaites nuo tada, kai į mūsų duris pasibeldė teta paštininkė ir įteikė naują Christian Jolibois knygą VIŠTIDĖ KOSMOSE.

Su Christian Jolibois mes susipažinome skaitydami knygelę KARMELA NORI PAMATYTI JŪRĄ. Tai istorija apie nutrūktgalvišką vištą, kuri buvo ne tokia kaip visos kitos, ji nedėjo kiaušinių, leidosi pamatyti jūrą, įsimylėjo ir susilaukė viščiuko Karmelito. Ši knyga labai greitai pakerėjo mano mažojo klausytojo širdį. Tad gavus istorijos tęsinį, nė kiek nenustebau, kad vištos (o tiksliau – šį kartą viščiukas) vėl pradėjo karaliauti mūsų namuose.  

Karmelitas, kaip ir jo mama Karmela, yra kitoks viščiukas. Viščiukas, kuriam neįdomu gyventi įprastą vištidės gyvenimą, o jo didžiausia svajonė nukeliauti į žvaigždes. Ir štai vieną vakarą Karmelitas pamato krentančią žvaigždę, bėga jos ieškoti, suranda ir tuo metu tampa pats laimingiausias pasaulyje, jo širdelė spurda iš laimės, bet... nubėgęs savo laime pasidalinti su senu draugu kormoranu Pedru, sulaukia tik pašaipų: pasirodo, kad jo žvaigždė yra netikra – tai tik žuvies kvapo jūrų žvaigždė. Negana to, Pedras dar įtikina viščiuką, kad žvaigždžių išvis nėra, taip galutinai sudaužydamas jam širdį. Bet ten, kur tikros, nuoširdžios svajonės, turi būti ir graži pabaiga. Taip yra ir šioje knygelėje. Į žemę nusileidžia kosminė vištidė kartu su žaliom kosminėm vištom! Su viena vištyte susipažįsta ir svajotojas Karmelitas. Ji aprodo jam vištidę, papasakoja apie žvaigždes, o svarbiausia – padovanoja Aušrinės žvaigždės gabalėlį, tikros žvaigždės! Turbūt įsivaizduojate, koks Karmelitas tampa laimingas! 

Kaip jau supratote, tai yra nuotaikingas pasakojimas mažiesiems svajotojams. 

Neįmanoma nepaminėti žaismingų iliustracijų, jos – tikra atgaiva akiai. Spalvoti, emocingi piešiniai kiekviename puslapyje prikaustydavo Tauro dėmesį. O neilgas tekstas neleisdavo užgesti smalsumui. Be kita ko, iliustracijos labai iškalbingos, galima net neskaičius teksto suprasti ir interpretuoti knygą. Pažiūrėkite video ir pamatysite, kaip tai sekėsi padaryti Taurui!

Turbūt nerastume nei vienos knygelės, kurią skaitant neturtėtų vaiko žodynas. O šioje atradome ne tik naujų žodžių, bet ir labai juokingų, mums negirdėtų frazių: kad tave kur plunksna, net snapas panižo! Jos labai pagyvina tekstą ir suteikia knygelei dar daugiau žaismingumo. Man, kaip mamai, užkliuvo pastraipa, kurioje vištytė iš kosmoso pasakoja, kad turi dantis, kurie išdygo, kai ūkininkai vištas pradėjo maitinti mėsa. Tiesa, vėliau vištytės suvalgė ir pačius ūkininkus... Bet žinau, kad vaikai girdi ir suvokia kitaip nei suaugusieji, akcentuoja visai kitus dalykus. Ir tikrai – Taurui tai nepasirodė nei keista, nei žiauru.

Daug kartų perskaičius šią knygelę, kyla natūralus noras kalbėtis apie svajones ir laimę, kuri aplanko svajonėms išsipildžius. Štai pasirodo Tauro didžiojo svajonė – pamatyti dinozaurus. Manau, ji tikrai kada išsipildys, juk svarbiausia svajoti ir tikėti, o vaikai, kaip ir Karmelitas, moka svajoti nuoširdžiai ir tiki stebuklais. Tereikia jiems padėti to neužmiršti.

Asta ir Tauras