„Nieko rimto“ kviečia mažylius ištarti „Aš skaitau!“

„Nieko rimto“ šių metų Knygų mugėje pristatė naują knygų seriją „Aš skaitau!“, kuri yra skirta besimokantiems skaityti vaikams. Šios serijos pirmoji knyga „Katinėlis Juodis. Smagiausias žaidimas“ puikiai tinka mažiesiems, kurie dėlioja pirmuosius žodžius, ir iš kitų išsiskiria tuo, kad yra atspausdinta didžiosiomis raidėmis. Serija „Aš skaitau!“ yra puiki išeitis tėvams, ieškantiems kokybiškų ir specialiai mokymuisi skaityti skirtų knygelių vaikams.

Vienas dažniausių leidyklai užduodamų klausimų yra apie knygas didžiosiomis raidėmis. Tokių leidinių lietuvių kalba išties trūksta, todėl naujoji serija „Aš skaitau!“ buvo kurta galvojant apie tai, ko labiausiai pasigenda mažylius auginantys tėvai. „Dažnai sulaukiame prašymų rekomenduoti tą vienintelę knygą, kuri vaikams padėtų išmokti skaityti ar sustiprinti skaitymo įgūdžius“, – sakė leidyklos atstovas Benas Bėrantas. – „Tačiau raktelis, kuris atrakina vaiko gebėjimą ir norą skaityti, pirmiausia yra pats skaitymo procesas, kuris vaikui turi būti itin malonus ir smagus.“

„Nieko rimto“ į pagalbą kviečiasi linksmus ir vaikų jau pamėgtus veikėjus bei imasi leisti knygeles didžiosiomis raidėmis. O tam, kad mažiesiems skaitytojams ir jų tėveliams būtų lengviau susigaudyti, serija „Aš skaitau!“ yra suskirstyta į tris lygius. Pradinis lygis skirtas pirmai pažinčiai su tekstu. Šio lygio knygelėse vyraus nesudėtingi žodžiai, o trumpas istorijas, parašytas didžiosiomis raidėmis, papildys patrauklios iliustracijos.Aukštesniojo lygmens knygelės bus skirtos jau prakutusiam skaitytojui, kuris sugeba savarankiškai sudėlioti žodžius, bet kartais prašo suaugusiųjų pagalbos. Trečiojo serijos „Aš skaitau!“ lygio knygelės bus parašytos kiek didesniu nei įprasta šriftu ir labiausiai tiks pažengusiems skaitytojams. Čia vyraus kiek ilgesnės istorijos ir sudėtingesni sakiniai, kurie padės vaikams įtvirtinti skaitymo įgūdžius.

Leidykla „Nieko rimto“ tiki, kad naujoji serija padės mažyliams su pasididžiavimu ištarti „Aš skaitau!“. O tėvai galės lengviau atsikvėpti žinodami, kad vaikai skaityti mokosi su tam pritaikytomis ir kruopščiai parengtomis knygelėmis.