
Tekstinės knygos
Raganiukė Gūdžiojoje girioje
Aprašymas
Tą šeštadienį link Gūdžiosios girios atskriejo kažkas keisto... Mažas, lopiniuotas balionas su arbatinuku vietoj krepšio. Įsipainiojo į gervuogių krūmus ir įstrigęs sustojo. Arbatinuko dangtelis su trenksmu atsidarė. Laukan išsiropštė maža, susivėlusi būtybė. Siaubingai įsiutusi. Apsitaisiusi vasariškai ir su kepuraite, iš kurios stirksojo žaliuojantys dvišakiai ragiukai. Kas tai?.. Po šimts kankorėžių! Tai juk raganiukė! Gūdžiosios girios gyventojai nė neįtaria, kas jų laukia...
Skaitytoja Taura sako: „Ar kada nors valgėte džiovintą slyvą? Tikriausiai taip. Bet ar tuo metu pajutote ką nors neįprasto? Pavyzdžiui, kad staiga norite aprėkti kaimyną, balkone ramiai džiaustantį skalbinius? Greičiausiai ne. O naujoje leidyklos „Nieko rimto“ knygoje „Raganiukė Gūdžiojoje girioje“ ežiai, privalgę džiovintų slyvų, tampa nemandagūs. Tačiau pati istorija ne vien apie ežius.“
Slovėnų rašytojos Janos Bauer ir anglų dailininkės Caroline Thaw knyga apie raganiukę – tikras džiaugsmas tiek vaikams, tiek tėveliams ir mokytojams. Vaikus pradžiugins linksmi nuotykiai, juokingi pokštai ir draugiški kivirčai tarp knygos veikėjų, tokie panašūs į nesutarimus, iškylančius tarp broliukų bei sesučių ar darželio ir klasės draugų. Tėvams ir mokytojams patiks turtinga ir vaizdinga kalba, išradingi palyginimai ir pokštai bei už jų slypinčios svarbios gyvenimo pamokos – kaip sutarti su kitais, kaip svarbu gražiai priimti naujoką, kaip susitaikyti susipykus, kaip pripažinti, kad buvai neteisus, ir kad kartais ne viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Ši nuotaikinga knyga nominuota ne vienam apdovanojimui ir apdovanota kokybiškos literatūros ženklu – „Auksine kriauše“.
Kuo ši knyga naudinga:
- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba
- Lavėja kūrybiškumas, vaizduotė, fantazija
- Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas
- Lavėja humoro jausmas, gebėjimas žaisti žodžiais
- Skatinamas savarankiškumas, draugiškumas, gebėjimas suprasti ir priimti kitus
- Skaitant linksmus ir įtraukiančius kūrinius, lengviau pamėgti knygas
- Skaitant meniškai vertingas knygas lavėja literatūrinis skonis, skatinamas mąstymas, ugdomas vidinis vaiko pasaulis