Veidas kaip stiklas
Žiūrėkite video apie šią prekę!
Formatas 16.4 x 22.6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Sam Hadley
Išleidimo metai 2019
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 416
Vertimas iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė

Veidas kaip stiklas

Autorius Frances Hardinge
Dailininkas Sam Hadley
9,19 €
8,27 €
ir sutaupykite 0,92 € (10%)

draugystės porgrama Pirkdami gausite draugystės taškų: 9

Kiekis

Aprašymas

Giliai po kalnais stūkso paslaptingas Požemės miestas, kur talentingi amatininkai kuria tikrus stebuklus: sūrius, kurių paragavęs gali išvysti ateitį ar neregėtus vaizdinius, kvepalus, kurių aromatas įtikins aplinkinius tavimi pasitikėti – net jei tavo ketinimai patys blogiausi. Žmonės čia irgi kitokie – jų veidai lyg sustingusios kaukės, neatspindinčios tikrųjų jausmų ir ketinimų. Kad galėtų parodyti džiaugsmą, pyktį, išdidumą ar nepasitenkinimą, jie kreipiasi į Veidų kalvius, kurie mielai išmokys nutaisyti norimą veidą – tiesa, ne už dyką.

Šiame tamsiame ir pilname intrigų mieste pasirodo Nekritė – mergaitė, kuri ne tik neprisimena, kaip čia pakliuvo, bet ir turi keistą šokiruojantį veidą, atspindintį jos jausmus ir mintis, tarsi šis būtų iš stiklo – ir sudrebina visą Požemę. Žmogus tokiu veidu negali meluoti. Toks veidas – tai didžiulis pavojus ir kartu masinantis lobis. Dėl tokio veido kai kas galėtų net žudyti...

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus

- Skaitant fantastines knygas, lavėja vaizduotė, kūrybiškumas, inovatyvumas, gebėjimas rasti kūrybiškus sprendimus netikėtose situacijose, skatinamas pasitikėjimas savimi ir tikėjimas, kad viskas yra įmanoma

- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo

- Skaitant įtraukiančias istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Britų rašytoja Frances Hardinge, lietuvių skaitytojams jau pažįstama iš paslaptingo detektyvo „Melų medis“, rašo knygas, kurios vienodai įtraukia įvairaus amžiaus skaitytojus – tiek suaugusiuosius, tiek paauglius, tiek storų knygų nesibaidančius vaikus. Ji meistriškai valdo žodžius ir lyg burtininkė jais iškeri įstabius paslaptingus miestus, o kasdienius gyvenimus pripildo šiurpių paslapčių ir nenumatytų pavojų.

Romane „Veidas kaip stiklas“ dvylikametė Nekritė, nežinia kaip atsiradusi Požemės urvuose ir nuo mažens užauginta surūgėlio sūrių meistro, nežino, kodėl privalo nuolat dėvėti kaukę ir kodėl jai neleidžiama palikti globėjo urvų. Kol vieną dieną lyg Alisa gaudydama sprunkantį baltą triušį ji atranda slaptą išėjimą į platų ir pavojingą Požemės pasaulį. Pilna intrigų, melų, pavojų ir netikėtų stebuklų kelionė tik prasideda. 

Knyga 2013 m. nominuota Carnegie medaliui. Šis patyrusios vertėjos Viktorijos Uzėlaitės knygos vertimas į lietuvių kalbą išrinktas vienu iš reikšmingiausių ir meniškiausių 2019 m. vertimų paaugliams.


Atsiliepimai

Dar viena nepaprasta šios autorės knyga. Pradėjus skaityti paskęsti į tokį pasaulį, iš kurio nesinori išeiti, nori sužinoti kas toliau bus, kaip ten baigsis ar viskas gerai...Ir kas svarbiausia, visos trys šios autorės knygos, kurias išleito Nieko Rimto yra tokios skirtingos, kad net sunku pagalvot, kad tai tos pačios autorės. Labai noriu šios autorės dar daugiau kažko. Po kurio laiko būtinai vėl visas tris skaitysiu iš naujo. Aišku jau nebus tokio stipraus įspūdžio kaip pirmasis, bet tikrai ne ką maloniau ir įdomiau skaitysis ir antrą, ir trečią kartą .

Kristina P 2022-10-06

Nuostabi knyga!

Aušra 2021-12-11

Kaip man patinka knygos, kuriose nuo pat pirmųjų puslapių esi įmetamas į kitokį pasaulį – jaučiuosi tarsi man būtų atskleidžiama kažkas slapto. „Veidas kaip stiklas“ – šimtaprocentinė fantasy knyga apie pasaulį, kurio gyventojų veidai neatsipindi to, ką jie jaučia ir galvoja. Kas atsitinka, kai intrigų pilname pasaulyje atsiranda mergaitė negalinčiu meluoti veidu? Skaitydama ir juokiausi iš subtilių, kartais net juodokų eilučių, ir spaudė širdį suvokimai. Puiki knyga ir pabėgimui, ir pagalvojimui.

Eglė R. 2021-02-04

gera knyga

as 2020-09-12
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos