Suprantame, kaip svarbu yra patenkinti tokius poreikius kaip maistas, apranga, šiluma ir ryšys su kitu žmogumi. Tačiau patenkinus šiuos esminius poreikius tampa svarbu siekti išsilavinimo, augti dvasiškai. Dėl visų šių reikmių kasdien dirba Maltiečiai. Galbūt ne visi žinote, kad jie turi ir vaikų dienos centrus, kuriuose kasdien plušama dėl vaikų iš socialinės rizikos šeimų. Sužinojome, kad šiuose centruose nėra bibliotekėlių ir nusprendėme, kad būtinai reikia tokias įkurti, kad čia besilankančių vaikų laikas taptų dar turiningesnis, o iš knygų galėtų pasisemti įkvėpimo.

Labai tikimės, kad tai – tik pradžia, ir bibliotekėlės bus nuolat pildomos, o centrų lankytojai noriai skaitys ir džiaugsis knygomis. Labai smagu, kad vaikų dienos centrų darbuotojai noriai entuziastingai prisideda ir skatina vaikus domėtis knygomis, sugalvoja su jomis susijusių įtraukiančių veiklų.

Jau dalinamės pirmaisiais įspūdžiais. Šį kartą – iš Šiaulių šv. apašt. Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centro:

Mes labai džiaugiamės, kad leidykla „Nieko rimto“ mus aplankė ir nepaliko be dovanų. Kiekvieną dieną mes džiaugiamės pasakiškomis knygutėmis, pilnomis nuostabių palyginimų, vaizdinių ir pan. Kiekvieną dieną su vaikais jas aptariame, vaikai noriai pasikeisdami jas skaito ir džiaugiasi, kad turi tokią galimybę. Prisegame keletą nuotraukų iš popiečių, kurių metu mes apžiūrėjome gautas knygas, išsidalinome jas ir kartais nuo karto diskutuojame jų tematika. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas nenutrūks ir dabar kuo greičiau mes pradėsime šias knygas apipavidalinti.

Kauno vaikų dienos centras: „Džiaugiamės papildyta mūsų biblioteka ir tariame AČIŪ knygų vaikams leidyklai „Nieko rimto“. Literatūros užsiėmimai dar įdomesni su naujom, spalvingom knygom. Knygų personažai greitai apsigyveno mūsų dienos centre.

O kol laukiame atsiliepimų iš kitų dienos centrų, raginame visus prisidėti pildant bibliotekėles Šiauliuose, Vilniuje, Kartenoje, Kaune, Kelmėje, Kriaunose, Marijampolėje, Naujojoje Akmenėje, Tauragėje, Viekšniuose, Žasliuose ir Užventyje.

SVEIKINAME IR DALYVAVUSIUS PIEŠINIŲ KONKURSE Marijampolės ir Šiaulių vaikų dienos centrų lankytojus. Žavūs piešiniai nusipelnė apdovanojimų!

 

Norintys dovanoti knygų, galite susisiekti:
Edvinas (Maltos ordino pagalbos tarnyba), +370 605 55128, edvinas.regelskis@maltieciai.lt
Simona (Leidykla „Nieko rimto“), +370 646 19944, rinkodara@niekorimto.lt 

Vaikų dienos centrams dovanotos knygos, dalyvaujančios „Mūsų mažosios bibliotekos“ projekte.