Mobis Dikas, arba banginis
Formatas 21.4 x 30.3 cm.
Viršelis kietas
Dailininkas Anton Lomaev
Išleidimo metai 2022
Skirta 0–99 m.
Puslapių skaičius 512
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Irena Balčiūnienė

Mobis Dikas, arba banginis

Autorius Herman Melville
Dailininkas Anton Lomaev
24,99 €
19,99 €
ir sutaupykite 5,00 € (20%)

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 25

Kiekis

Aprašymas

„Mobis Dikas, arba banginis“ – vienas didingiausių ir įspūdingiausių pasaulio literatūros klasikos kūrinių. Tai gilus lyg vandenynas pasakojimas apie žmogaus prigimtį, drąsą, keršto troškimą bei pykčio apakintą laivo kapitoną, pamišėliškai pasiryžusį žūtbūt nukauti itin pavojingą banginį, vadinamą medžiotojų siaubu. 

Ši knyga – kur kas daugiau nei nuotykių istorija. Tai kartu ir alegorinis pasakojimas apie žmogaus valią, tikėjimą, kovą su vidiniais demonais ir beprotybę. Čia telpa enciklopedinės žinios apie jūreivystę bei banginių medžioklę, gilūs filosofiniai klausimai bei taiklios psichologinės įžvalgos, vaizdinga, poetiška kalba bei ypatingas humoras.

Hermano Melville'io pasakojimas apie kapitono Ahabo kovą su neįveikiamu banginiu įkvėpė tokius žymiausius pasaulio rašytojus kaip Gabrielis García Márquezas, Jorge Luisas Borgesas bei Williamas Faulkneris ir pelnytai laikomas literatūros šedevru. 

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus

- Skaitant fantastines knygas, lavėja vaizduotė, kūrybiškumas, inovatyvumas, gebėjimas rasti kūrybiškus sprendimus netikėtose situacijose, skatinamas pasitikėjimas savimi ir tikėjimas, kad viskas yra įmanoma

- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip sumaniai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo

- Skaitant įtraukiančias, talentingai parašytas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Jaunas mokytojas Izmaelis, gelbėdamasis nuo pilkos kasdienybės ir niūrių nuotaikų,  sėda į banginiautojų laivą „Pekodas“ ir iškeliauja į pilną nuotykių kelionę po jūras. Tačiau laivo kapitonui Ahabui labiau už sėkmingą darbą rūpi atkeršyti paslaptingam baltajam banginiui Mobiui Dikui, per kurį šis kadaise neteko kojos. Visa laivo įgula pamažu įtraukiama į nutrūktgalvišką medžioklę nepaisant nei pražūtingų lemties ženklų, nei proto balso. Įspūdingas pusiau realistinis, pusiau alegorinis pasakojimas apie žmogaus drąsą ir kovą su beprotybe nepaliks abejingų.

Amerikiečių romantizmo rašytojas Hermanas Melville'is (1819–1891) išbandė daugybę darbų – buvo ir mokytoju, ir jūreiviu prekybos, žvejybos ir karo laivuose. Visokeriopos patirtys įkvėpė jį parašyti „Mobį Diką, arba banginį“. Knyga liko nesuprasta amžininkų, tačiau po autoriaus mirties sulaukė skaitytojų dėmesio ir pripažinta literatūros šedevru.

Originalų šio leidimo tekstą, meistriškai iš anglų kalbos išverstą patyrusios vertėjos Irenos Balčiūnienės, puošia įspūdingos baltarusių dailininko Antono Lomaevo iliustracijos.


Atsiliepimai

Pavyzdingai išleista knyga. Verta turėti vien dėl išleidimo. Kūrinys tikrai nėra vaikiškas, tačiau neabejotina klasika. Būtų puiku jei daugiau klasikos kūrinių taip kas išleistu...

Domas A 2023-10-19

Įspūdingas leidimas! Didelio formato, gan smulkus tekstas, viską atperka nuostabios iliustracijos. Verta turėti savo bibliotekoje

Ernesta F 2023-09-26

Kai pamačiau šią knygą negalėjau atsiziureti kokio sudėtingumo ir grožio yra iliustracijos,tai meninis šedevras, tokia knyga privalo turėti kiekvienas vaikas sako mažojoje knygų bibliotekoje :) rekomenduoju savo knygą įsigyti,labai vertinga knyga.

indrekaminskaite93@gmail.com 2022-05-12

Nuostabus leidimas. Knyga didžiulė, iliustracijos įspūdingos. Didelė padėka leidyklai už taip prikeltą kūrinį.

Laima 2022-03-28
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos