Žąsų keliu
Žiūrėkite video apie šią prekę!
Formatas 13.7 x 20.6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Paulius Uziela
Išleidimo metai 2021
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 368
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Rita Bakanienė

Žąsų keliu

Autorius Rowena House
Dailininkas Paulius Uziela
10,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 11

Kiekis

Aprašymas

Jaudinantis romanas apie nepamirštamą mergaitės kelionę per Prancūziją Pirmojo pasaulinio karo metais.

Prancūzija, 1916-ieji. Keturiolikmetė Anželika Lakrua vartė šieną pievoje, kai paštininkas atnešė naujienas: jos tėtis žuvo kovos lauke. Mergina pažada sau, kad iki tol, kol mylimas brolis sugrįš iš karo, sugebės išlaikyti ūkį tokį, koks buvo prieš šiam išvykstant. 

„Nusprendžiau, kad tai bus tarsi stebuklingas burtažodis. Jei man pavyks sustabdyti laiką, jei niekas nepasikeis, tuomet galbūt ir brolis nepasikeis, o gyvenimas ir vėl prasidės iš naujo, lyg nieko ir nebūtų nutikę“, – galvoja Anželika.

Tačiau ūkį viena po kitos užklumpa vis didesnės negandos. Mėgindama apsaugoti šeimos turtą, Anželika leidžiasi į kelionę per Prancūziją kartu su pulkeliu puikiųjų brolio Tulūzos žąsų...

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus

- Skaitant knygas apie bendraamžius, suteikiama galimybė per kito vaiko ar paauglio patirtis daugiau suprasti apie gyvenimą, aplinkinius bei save patį, kartu išgyventi sudėtingas situacijas, pamatyti, kaip kiti žmonės sprendžia problemas, pasvarstyti, kaip būtų galima pačiam jų išvengti

- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo

- Skaitant įtraukiančias, talentingai parašytas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Anglų korespondentė Rowena House, rašydama šią istoriją, nuodugniai išnagrinėjo Pirmojo pasaulinio karo laikotarpio archyvus, dokumentus, faktus bei rėmėsi savo kaip karo lauko žurnalistės patirtimi, siekdama kuo tiksliau perteikti to meto įvykius, žmonių išgyvenimus ir patirtis. 

Visgi šis pasakojimas nėra vien tik apie karą. Knygoje kalbama apie šeimą, draugystę, meilę, vertybes, asmenybės augimą, gebėjimą atsilaikyti, priimti tinkamus sprendimus. Autorė kuria stiprius, tikroviškus personažus, meistriškai atskleidžia jų išgyvenimus, patiriamus jausmus. 

Pagrindinė knygos herojė keturiolikmetė Anželika mums leidžia pamatyti karą ir jo baisybes iš jauno žmogaus perspektyvos. Ši tema išlieka aktuali visais laikais – juk karai vyksta nuolat, ir ne tik mūšio lauke.

Autorei būdingas aiškus, skaidrus stilius, geras humoras. Rašoma paprasta, jaunam žmogui suprantama kalba, meistriškai kuriamas pasakojimas bei atidumas detalėms prikausto tiek paauglio, tiek suaugusio skaitytojo dėmesį.


Atsiliepimai

Nuostabi knyga. Skaitėm kartu su trylikamečiu sūnum. Ašaros ritosi abiem. O intriguojantys įvykiai taip įtraukia, kad negali atsiplėšti. Labai lengvai skaitosi.

Gruodė 2021-11-11

Jautri, nuoširdi istorija apie Pirmojo pasaulinio karo užkluptą mergaitę, ant kurios pečių atsiduria didžiulė atsakomybė už namų išsaugojimą.

Elinora Rimšienė 2021-09-16
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos