Nepatogi karūna
Žiūrėkite video apie šią prekę!
Viršelis kietas
Dailininkas Agnė Gintalaitė
Išleidimo metai 2023
Skirta 3–6 m.

Nepatogi karūna

Autorius Agnė Gintalaitė
Dailininkas Agnė Gintalaitė
7,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

Kartą gyveno karalienė. Jei ne didžiulė aukso karūna, galėtum pagalvoti, kad tai paprasta mergaitė. Karalienei patiko paprasti dalykai: važinėtis dviračiu, valgyti pyragėlius su kopūstais, plaukioti baseine ir netgi karstytis medžiais. Karūna kartais visiems šiems pomėgiams trukdo. Juk ji tokia didelė ir sunki. Bet tikra karalienė jokiu būdu nenusiims karūnos, ar ne?

Sunki karūna slegia ir gramzdina į dugną. Kai kurie iš mūsų ilgą laiką lankstęsi savo vidiniams didenybėms karaliams ir karalienėms imame ilgėtis jo didenybės Paprastumo. Kodėl kažkada nuo jo taip stipriai bėgę vėliau atsigręžę dairomės, kaip į jį sugrįžti? Nes su juo kur kas tikriau žaisti gyvenimą. Nes gebėjimas priimti save nekarūnuotą išlaisvina, suartina ne tik su savimi, bet ir su kitais. Nepamirškime, galiausiai ištikimiausiais savo gerbėjais liksime mes patys. Pasveikinkime paprastumą! 

Sociologė Milda Pivoriūtė

Kuo ši knyga naudinga:

- Lavinama vaizduotė, fantazija, kūrybiškumas

- Lavinama iškalba, žodynas, gebėjimas pasakoti istorijas

- Lavinama empatija, gebėjimas suprasti veikėjų ir savo jausmus

- Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

- Skaitant įtraukiančius kūrinius, lengviau pamėgti knygas

Agnė Gintalaitė yra menininkė, publicistė, Lietuvos fotomenininkų ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungų narė. Agnė studijavo Vilniaus dailės akademijoje menotyrą, Vilniaus universitete psichologiją, šiuo metu mokslus tęsia Vytauto Didžiojo universitete, gilinasi į lyginamąsias kultūrų studijas. Tarpdiscipliniška kūrėja aktyviai dalyvauja meniniame ir visuomeniniame gyvenime savo kūriniais, parodomis bei tekstais. Ji yra pelniusi keletą meninės fotografijos tarptautinių konkursų apdovanojimų, išleido romaną suaugusiesiems ir keletą knygelių vaikams. Menininkė drauge su šeima tarsi migruojantys paukščiai vasarą gyvena Lietuvoje, o rudenį kartu su šunimi išvyksta į Fuerteventūros salą Atlanto vandenyne, netoli Afrikos. 

„Nepatogi karūna“ – paveikslėlių knyga apie šaunią karalienę, pamažu išdrįstančią nusimesti valdoviškus atributus ir mėgautis paprastais gyvenimo džiaugsmais. Istorija sukurta vaikams, tačiau jos idėja – iš to paties puodo, kuriame kunkuliuoja ir pačios sudėtingiausios suaugėliškos įžvalgos. Sunki ir spaudžianti galvą karūna gali būti suprantama kaip visuomenės primestų tikslų metafora, tačiau ne visiems tie tikslai tinka, kartais jų siekdami mes pamirštame, kaip iš tiesų būti laimingais. Tam, kad gyventume įdomų ir prasmingą gyvenimą, ne visi privalome tapti lyderiais, nuomonės formuotojais ar žvaigždėmis. Autentiškumas, draugystė, bendruomeniškumas, lėtas laikas sau  –  tai tos vertybės, kurių šiandienos skubančiame, pasak žymaus antropologo T. H. Erikseno, perkaitusiame, į pasiekimus orientuotame pasaulyje taip dažnai pritrūksta ir suaugusiems, ir jaunimui, ir net mažiems vaikams. Autorė paprastai ir linksmai kalba apie sudėtingas psichosocialines problemas bei jų sprendimus, todėl ši knygelė gali tapti ne tik smagia pramoga, bet ir originalia terapine priemone. 


Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos