Geriausios iš geriausių: kokiomis knygomis niekorimtukai žavėjosi labiausiai?

Geriausios iš geriausių: kokiomis knygomis niekorimtukai žavėjosi labiausiai?

Ar žinote, kiek vidutiniškai knygų per metus perskaito vienas mūsų leidyklos gyventojas? Dešimtis? Šimtus? O gal dar daugiau? Knygų skaitymas – didelė mūsų kasdienio darbo dalis: ieškome, vertiname, diskutuojame, kokias knygas išleisti ir kada tai padaryti geriausia. Kai jos pasirodo, skaitome dar kartą, nes mylime iš visos širdies. Todėl kai ateina laikas įvardinti tą vieną geriausią, žavingiausią, įdomiausią ir kitokią „-iausią“, net truputį slapstomės nuo tų, kurie šiemet atsakingi atskleisti pasauliui tas vieninteles, nes, na, kuri gi? Kaip iš visų visų knygų, kurias išleidome šiais metais, į rankas paimti tik vieną? Kaip? Bet gi... Ak...Vaje vaje... Sprendimą priimti vis tiek reikia ir mums pavyko! Kviečiame susipažinti su knygomis, pakerėjusiomis pačius niekorimtukus labiausiai!

Leidyklos vadovas Arvydas Vereckis

Lewis Carroll, Robert Ingpen „Alisa stebuklų šalyje“ ir „Alisa Veidrodžio karalystėje“: nors šias knygas ir išleidome ne šiemet, Lewis Carroll yra toks įspūdingas autorius, kad negaliu jo nepaminėti. Skaitant jo knygas jaučiasi, kaip jis iš tikrųjų mylėjo vaikus ir kaip jie jam rūpėjo. Istorijos apie Alisą man itin patinka – jose daug simbolizmo, metaforų, jas gali skaityti lėtai, sustojant pasidžiaugti kūriniu. Jos visai kaip ledų porcija: gali greitai sušveisti ir pasidžiaugti, bet gali valgyti ir lėčiau – pasimėgaujant skoniais. Lewis Carroll „Alisa stebuklų šalyje“ ir „Alisa veidrodžio karalystėje“ – tai kūriniai literatūros gurmanams. Tai kūriniai visai šeimai, kuriuos tėveliai gali skaityti vaikams balsu ir kartu aptarinėti. 

Korektorė Eglė Devižytė

Edward Van de Vendel, Marije Tolman „Lapiukas“: man ši knyga – kuo puikiausias įrodymas, kad nedidelėje paveikslėlių knygoje vaikams galima sutalpinti daugiaprasmį meno kūrinį. Nė nepajunti, kaip Marije Tolman iliustracijos, kuriose derinamos fotografijos bei grafikos technikos, ir paprastas, tačiau įtaigus Edwardo Van de Vendelio tekstas įtraukia į lapiuko pasaulį ir imi į viską žiūrėti to mažo ir smalsaus padarėlio akimis. Ar tai liūdnas, ar viltingas, pamokantis ar žaismingas pasakojimas? Viskas priklauso nuo skaitytojo.

Bram Stoker „Drakula“: yra knygų, kurios lydi tave per visą gyvenimą nuo pat vaikystės, ir kaskart jas perskaitai vis kitaip. Bramo Stokerio „Drakula“ kaskart patraukia vis iš kitos pusės. Tai meistriškai iš veikėjų laiškų, dienoraščių įrašų bei laikraščių iškarpų sukurptas siaubo kūrinys, kuriame pamažu iš atskirų veikėjų patirčių ryškėja paslaptingų įvykių dėlionė, o skaitytojas kartu su Mina, Liuse, Džonu, daktaru Van Helsingu bei kitais tampa detektyvu, mėginančiu išsiaiškinti grafo Drakulos paslaptis ir planus. Tai nuotykių istorija, kurioje veikėjų narsa, tvirtybė ir pasiaukojimas leidžia jiems kovoti prieš gudrų ir pavojingą priešininką. Tai žvilgsnis į 19 amžiaus Angliją ir tų laikų papročius, mąstymą ir kultūrą. Ir, žinoma, tai svarbiausias visų laikų kūrinys apie vampyrus, įtvirtinęs ir išpopuliarinęs vampyro mitą. Tai iš „Drakulos“ mes žinome, kaip šios pabaisos atrodo ir kaip nuo jų apsisaugoti. Visiems, kuriems smalsu daugiau sužinoti apie šias paslaptingas, žiaurias ir pavojingas nakties būtybes, siūlau pradėti nuo šios knygos.

Sandėlio fėja Ramunė Jankauskienė

Kimberly Brubaker Bradley „Pusiaukelėje į dangų“: Kimberly yra mano mylima autorė ir ši jos knyga ne išimtis. Istorija sukėlė daug jausmų ir mintimis nunešė į kitą žemyną. Daviau skaityti ir savo dukrai, kuri senokai jau nebuvo paėmusi knygos į rankas. Abi turėjome kuo pasidalinti, juk pasakojimas yra būtent apie motinos ir dukros ryšį. 

Rinkodaros skyriaus specialistė Indrė Arasimavičienė

Eglės Ramoškaitės „Draugystė mainais“: knyga, tapusi mano metų atradimu! Tai knyga apie mus. Apie vaikus, kurie vasarojo su darbų sąrašu ant šaldytuvo, kurie skynė serbentus ir piktindavosi prie agrastų krūmo, kurie žinojo kaip atrodo kolorado vabalai bulvių lauke, kurie dar atsimena džiūstančio šieno kvapą. Apie vaikus, kurie rinkdavosi kieme bendriems žaidimams ir spręsdavo neįveikiamus draugystės uždavinius. Tai knyga, sugrąžinanti šilčiausius prisiminimus, kuriais norisi pasidalinti su savo vaikais.

Autorių teisių sergėtoja Vilija Astrauskienė

Giorgio Volpe, Paolo Proietti „Baubas“: koks nuostabiai netikėtas Baubo universalumas! Nors tai italų autoriaus knygelė vaikams, joje galime atrasti tokį patį lietuvišką, o svarbiausia – asmeninį Baubuką, kuris laukia prisijaukinimo!

Rinkodaros projektų vadovė Eglė Ramoškaitė

Rachel Cohn, David Levithan „Dešas ir Lilė. Iššūkių dienoraštis“: romantinė istorija ir dar paaugliams – kokia ji turi būti, kad iš tiesų sužavėtų, kad skaitytum ir jaustum kiekvieną žodį, kiekvieną emociją ir kad nešvaistai laiko vėjais? Gili, jautri, pasakiškai graži, įkvepianti ir svajoti, ir veikti. Būtent tokia ir yra Dešo ir Lilės istorija.

Klientų aptarnavimo specialistė Vilma Sanikovaitė

Kelly Barnhill „Beveik tikra Džeko istorija“: mėgstantiems neįprastą siužetą ir šiurpuliukus Džeko istorija – geriausias pasirinkimas! Su kiekvienu knygos puslapiu norisi skaityti dar, dar ir dar! O kas bus toliau? Paslapčių ir keistenybių šioje knygoje tikrai netrūksta!

Dizainerė Raselė Dapkutė

Edward Van de Vendel, Marije Tolman „Lapiukas“: ši knyga patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Iliustracijos yra mielos, jautrios, sukurtos unikaliai – naudojant nedažną techniką. Istorija ir jos pabaiga leidžia kiekvienam ją interpretuoti savaip, kviečia susimąstyti. Puikiai tinka pasikalbėjimui su vaikais.

Rinkodaros skyriaus specialistė Aušra Leonavičiūtė

Bram Stoker „Drakula“: šiais metais pati save nustebinau ir nevalingai linkau prie „Drakulos“. Bramas Stokeris įtraukė ir nepaleido, apžavėjo ir apkerėjo. Nors ir nesu siaubo žanro gerbėja, šį kūrinį skaityti buvo nepaprastai įdomu. Jis įtikina dėl dienoraščių ir telegramų intarpų, tokiu būdu autorius leidžia pasijausti labai arti personažų ir išgyventi viską kartu su jais. Skaitysit išsižioję ir susiėmę už galvų visai kaip aš!

Tokios yra mūsų VIENINTELĖS. O dabar kviečiame minutėlę jaukiai kur nors įsitaisyti, peržvelgti savo knygų lentynas ir prisiminti tas knygas, kurios VIENINTELĖMIS tapo jums!

Šiltų, jaukių ir pasakiškomis istorijomis užburiančių švenčių!