Leidykla „Nieko rimto“ Vilniaus knygų mugėje: drauge patikėkime pasaka!

Leidykla „Nieko rimto“ Vilniaus knygų mugėje: drauge patikėkime pasaka!

Knygų bičiuliai kasmet nekantriai skaičiuoja vasario dienas ir su maloniu jauduliu laukia didžiausios skaitymo šventės – Vilniaus knygų mugės. Šiemet ji kvies patikėti pasaka: ta, kurią mes pasakojame sau ir kitiems, bei ta, kurią išgirstame, patiriame ir atrandame kitų pasakojimuose. Kiekvienas iš mūsų, įžengęs į Mugę su savo mažyte istorija, išeis praturtėjęs naujomis patirtimis, lūkesčiais ir viltimis. Kviečiame peržengti kasdienybės slenkstį ir patikėti pasaka drauge su „Nieko rimto“!

Kaip mes pasitiksime skaitytojus Vilniaus knygų mugėje?

Su spurdančiais pasakojimais, žiupsneliu iliuzijos bei plačiomis šypsenomis lauksime jūsų spalvinguose stenduose. Jų bus net du – pagrindinėje Mugės salėje (stendas nr. 5 B06A) ir jaunųjų skaitytojų salėje (stendas nr. 4.05). Kaip ir kasmet, stenduose galėsite sutikti VISUS niekorimtukus, nekantraujančius dalinsis gera nuotaika, skaitymo patirtimis ir nuoširdžiais patarimais. 

Ką jums pasiūlysime? 

Suprantame, kad norint patikėti pasaka vien geros nuotaikos ir patarimų nepakaks (nors ir tai be galo svarbu). Kad Vilniaus knygų mugė būtų išties įsimintina, mūsų stendo svečių lauks:

• Visos leidyklos knygos pasakiškomis kainomis (dar pigiau nei www.niekorimto.lt);

• Didžiulis knygų su defektais skyrelis;

• Knygų akcija „3 už 12 €“;

• Pačios naujausios, tiesiai į Mugę atkeliaujančios knygos;

• Naujai išleistos skaitytojų pamiltos, itin laukiamos ir ieškomos Kęstučio Kasparavičiaus knygos;

• Nauja Sigutės Ach porceliano kolekcija (ir mielos mūsų draugų DELONA dovanėlės perkantiems);

• Gausybė naujausių ir spalvingiausių aksesuarų: drobinių maišelių, atšvaitų, prisegamų metalinių ženkliukų-talismanų bei kitų malonių niekorimtiškų smulkmenų;

• Susitikimai su pamėgtais autoriais, pažintys su rašytojais, kurių kūrybos dar nespėjote pamilti, renginiai ir kūrybinės dirbtuvėlės vaikams.

Kokiomis knygų naujienomis pradžiuginsime Mugės lankytojus?

Nereikia net sakyti, kad Vilniaus knygų mugėje skaitytojų lauks begalė naujų, naujesnių ir naujausių knygų. Norint pristatyti jas visas, reiktų parašyti… atskirą knygą. Taigi apie naujas ir naujesnes knygas papasakosime susitikę, o dabar trumpai apie tas, kurios atkeliaus tiesiai į Mugės lentynas ir būtent iš ten tiek mes, tiek jūs pirmą kartą paimsime jas į rankas. 

Justina Kapeckaitė „Tyroji Aušra“ 

„Tyroji Aušra“– tai pirmoji rašytojos Justinos Kapeckaitės knyga lietuvių kalba. Apysakoje paliečiamos paaugliams aktualios temos apie individo laisvę, visuomenės gerovę, draugystės ir šeimos ryšių svarbą. Kūrinys atveria duris į futuristinį, stiklo kupolo dengiamą miestą, kuriame gyvena žmonės. Jie negali skųstis ar abejoti, nors nuolat kenčia nuo nepritekliaus ir nerimo dėl ateities. Miestą geležine ranka valdo deivė Aušrinė, kurią privalu garbinti. Vis dėlto, viena mergaitė vardu Dangė pasiryžta išsiaiškinti, kas dedasi mieste, net jei dėl to teks lįsti į didžiausią pavojų.

Raimonda Razbadauskienė „Kitas ežero krantas“

Lietuvių rašytoja Raimonda Razbadauskienė, skaitytojų jau pažįstama iš paveikslėlių knygos „Kas aš toks?“, šį kartą pasakoja jautrią ir šiltą istoriją apie dviejų vaikų draugystę, svajonių išsipildymą ir tvirtą ryšį su artimaisiais. Turtinga kalba, įspūdingos iliustracijos ir giedras pasakojimas padės skaitytojams persikelti į paežerę, pajusti susirašinėjimo džiaugsmą ir įsitikinti, kad tikriems draugams svarbu ne tai, kaip atrodome, ką gebame ir kuo esame skirtingi, o tai, ką jaučiame, galvojame ir apie ką svajojame.

Paulius Norvila „Išprotėję eilėraščiai“

Paulius Norvila – žinomas lietuvių poetas, poezijos konkursų laureatas, parašęs penkias knygas suaugusiesiems ir keturias vaikams. „Išprotėję eilėraščiai“ – itin žaismingas, džiugiai stryktelėti ir ne kartą linksmai nustebti kviečiantis Pauliaus Norvilos eilėraščių rinkinys mažiesiems. Poezijos knygoje su humoru, šiltai ir lengvai žvelgiama į kasdienius nuotykius ir patirtis – tiek tuos, nuo kurių darosi liūdna, tiek tuos, dėl kurių tampa linksma. Eilėraščiai išprotėję, tačiau tikrai ne daugiau negu mes.

Katja Brandis „Miškų bastūnai 5. Priešo pėdsakai“

„Priešo pėdsakai“ – penktoji vokiečių rašytojos Katja'os Brandis nuotykių serijos vaikams ir paaugliams „Miškų bastūnai“ knyga. Miškų bastūnų mokykloje Kerago vėl laukia naujas nuotykis. Prieš egzaminus visi mokiniai turės atlikti praktiką ir pasirinkti sritį, atitinkančią kiekvieno unikalius gebėjimus. Tačiau vaikinui šiuo metu rūpestį kelia visai ne mokslai. Jo didžiausias priešininkas Endrius Milingas įgijo dar daugiau sekėjų ir Keragas su draugais turės užkirsti kelią piktiems jo kėslams. 

Sabine Bohlmann „Mergaitė vardu Gluosnė 3. Sparnų šnaresys“ 

Vokiečių rašytoja ir aktorė Sabine Bohlmann Lietuvos skaitytojams pažįstama iš serijos „Mergaitė vardu Gluosnė“ ir paveikslėlių knygos „Ei, tėti... Ar dešimt yra daug?“. Tai trečioji Sabine Bohlmann knyga apie smalsios mergaitės, tapusios raganaite, nuotykius. Iš savo tetos Alvinos paveldėjusi mišką, Gluosnė pamilsta gamtą, augalus ir gyvūnus bei po truputį mokosi burtų, atsakomybės ir draugystės. Mergaitė kartu su bičiulėmis mėgina išspręsti savo pačių ir miško bėdas, taip įsipainiodamos į įtraukiančius ir burtų pilnus nuotykius. 

Sven Nordqvist, Eva-Lena Larsson, Kennert Danielsson „Metai su Petsonu ir Findusu. Kurk ir eksperimentuok su gamta!“

Knyga, kuri maloniai nustebino mus ir, be abejonės, nustebins jus. Pati naujausia Petsono ir Finduso knyga, skirta visai šeimai. Ją skaitydami tiek vaikai, tiek suaugusieji išmoks drauge meistrauti, konstruoti, kurti ir pažinti aplinką. Petsonas ir Findusas smagiai gyvena ištisus metus ir pagaliau savo veiklos idėjomis pasidalins su skaitytojais. Drauge su pamėgtais personažais bus kur kas smagiau naudotis gamtos turtais, auginti daržoves, rūpintis laukiniais gyvūnais. Ši knyga įkvėps smagiems užsiėmimams bet kuriuo metų laiku. 

Kęstučio Kasparavičiaus knygos sugrįžta džiuginti skaitytojų

Sunku net apibūdinti, kaip džiaugiamės ir didžiuojamės, galėdami į Vilniaus knygų mugę atsivežti tikrų tikriausią lobį – naujai atgimusias, skaitytojų itin mylimas Kęstučio Kasparavičiaus knygas. Kai kurias iš jų skaitytojai pažino jau prieš daugiau nei dešimtmetį, kitos džiugino dar lyg ir visai neseniai, bet kiekviena knyga turėjo gausų gerbėjų būrį ir nepastebimai ištirpdavo iš lentynų. Neabejojame, kad jūs ne mažiau už mus laukėte ir tikėjotės jų sugrįžtant, o dabar tyliai svarstote, kurias iš jų (o gal net visas) skubėsite kviestis į savo namus. 

Kęstučio Kasparavičiaus pasaulis toks unikalus ir nepakartojamas, kad pasinėrus į jo kuriamus stebuklus realybė akimirksniu išnyksta. Netikėtai atsistoja ir išeina linksmintis visi miesto namai („Mažoji žiema“), baltas dramblys lydi į tolimas šalis („Baltasis Dramblys“), nuolat apie braškes svajojantis krokodiliukas kviečia jomis mėgautis („Braškių diena“), o kiškis svajoja apie pyragus ir pyragaičius („Kiškis Morkus Didysis“). Nesuskaičiuojamą daugybę įdomiausių istorijų patiria darbščios žuvys („Povandeninė istorija“), kasdien mus supantys daiktai („Apie daiktus. Trumpos istorijos“) ir Mažoji Zebriukė, beklaidžiojanti tarp dryžių ir dryželių („Dryžuota istorija“). O ką sapnuoja „Sapnų Katytė“, švelniai plūduriuojanti miego rūke?

Drąsiai svajoti ir siekti įkvepia „Brėmeno miesto muzikantai“ ir kiekvienas nepaprastas Kęstučio Kasparavičiaus sukurtas veikėjas svajoja savaip: „Sodininkas Florencijus“ augina juodąsias rožes, Ančiukas Antanas virpančiomis kojomis mokosi čiuožti pačiūžomis („Drebantis riteris“ ), smalsusis triušis Rausvanosis bando susipažinti su paslaptingąja kaimyne, vis dingstančia už kampo („Kaimynė už kampo“). Pabodusios „Šuniškos dienos“ paskatina Amsių imtis žmogiškų pareigų, o visų, kuriems pabodo dirbti, svetingai laukia „Tinginių šalis“. Ir tai toli gražu ne visos įspūdingos istorijos, kurias skaitytojai patirs drauge su nepakartojamais Kęstučio Kasparavičiaus veikėjais. 

„Nieko rimto“ renginiai, susitikimai ir dirbtuvėlės Vilniaus knygų mugėje 2024

Į Vilniaus knygų mugę lyg į didžiausią metų šventę keliauja ne tik skaitytojai, bet ir knygų kūrėjai. Kas dar gali būti smagiau, nei susitikti TĄ rašytoją, kurio sukurtos istorijos niekaip negali pamiršti, arba TĄ dailininką, kurio rankose gimusi iliustracija taip jaukiai lydėjo knygos puslapiais, o gal atrasti TĄ autorių, kurio kūrybos dar neturėjai progos patirti, bet nujauti, jog visai netrukus jis bus vienas iš tavo mylimiausių. Kviečiame užsukti pasisveikinti, pabendrauti, susikurti šaunių darbelių ir papuošti knygas autorių parašais. 

Vasario 22 d. (ketvirtadienis)

11 val. Susitikimas su dailininku ir rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi (4.05 stende) 

13 val. Kūrybinės dirbtuvės pagal Loretos Girdzijauskienės knygą „Pasakos iš Bumbulinio daržo“ (4.05 stende) 

15 val. Kūrybinės dirbtuvėlės „Gandriukai“ su rašytoja Edita Kazakevičiene (4.05 stende) 

Vasario 23 d. (penktadienis)

11 val. Justinos Kapeckaitės knygos „Tyroji Aušra“ pristatymas. Moderuoja Eglė Baliutavičiūtė (Forume)

12 val. Susitikimas su rašytoja Justina Kapeckaite (4.05 stende) 

13 val. Raimondos Razbadauskienės knygos „Kitas ežero krantas“ pristatymas (Jaunųjų skaitytojų salėje)

14 val. Susitikimas su rašytoja Raimonda Razbadauskiene (4.05 stende) 

15 val. Teatralizuotas Alvilės Rimaitės knygos „Tirliuko sodas“ pristatymas. Režisavo Romualdas Vikšraitis, dalyvauja Alvilė Rimaitė, Algimantas Butvilas, Vilniaus Antakalnio atviro jaunimo centro Teatro studija ir Vilniaus miuziklo mokykla (Jaunųjų skaitytojų salėje)

16 val. Susitikimas su rašytoja Alvile Rimaite (4.05 stende) 

17 val. Susitikimas su rašytoja Aurelija Savickiene (4.05 stende) 

Vasario 24 d. (šeštadienis)

11 val. Kūrybinės dirbtuvės „Susikurk draugą“ su rašytoja Agne Kairiene ir dailininke Ieva Juknyte (4.05 stende) 

12 val. Rašytojo Virgio Šidlausko dirbtuvės pagal knygą  „Savanos istorijos“ (4.05 stende)

13 val. Susitikimas su dailininku ir rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi (4.05 stende)

13 val. Rebekos Unos knygos „Paskutiniai vaikai“ pristatymas. Moderuoja Danguolė Šakavičiūtė (1.2 salėje) 

14 val. Susitikimas su rašytoja Rebeka Una (4.05 stende)

15 val. Kūrybinės dirbtuvėlės su rašytoja Neringa Vaitkute (4.05 stende)

16 val. Kūrybinės dirbtuvės „Linksmoji monotipija“ su dailininke Sigute Ach (4.05 stende)

Vasario 25 d. (sekmadienis)

11 val. Kūrybinės dirbtuvės „Linksmoji monotipija“ su dailininke Sigute Ach (4.05 stende)

11 val. „O koks eilėraštis esi tu?“. Interaktyvus Pauliaus Norvilos knygos „Išprotėję eilėraščiai“ pristatymas. Dalyvauja Paulius Norvila, Salvija Vaičikonytė, Eglė Baliutavičiūtė (1.2 salėje)

12 val. Kūrybinės dirbtuvės su rašytoju Pauliumi Norvila ir dailininke Salvija Vaičikonyte pagal knygą „Išprotėję eilėraščiai“ (4.05 stende)

13 val. Susitikimas su rašytoja Justina Kapeckaite (4.05 stende)

Norite nepraleisti leidyklos „Nieko rimto“ renginių ir susitikimų? Sekite juos „Facebook“ platformoje! 

Iki malonaus susitikimo! Patirkime Vilniaus knygų mugės kuriamą pasaką drauge!