Susitinkame Vilniaus knygų mugėje 2023!

Susitinkame Vilniaus knygų mugėje 2023!

Regis vos vakar visos niekorimtos širdys plakė įspūdžiais apie 2022-ųjų Knygų mugę. Aptarinėjome knygas, kurios žavėjo labiausiai, pokalbius, kurių niekada nepamiršime, susitikimus, kurių kiekvieną sekundę branginame kaip didžiausią lobį. Knygų mugė mums – pati didžiausia šventė metuose, kurią ir vėl pasitinkame plačiausiai ištiestomis rankomis. Kviečiame švęsti kartu! 

Nuolaidos, dovanos ir naujienos, laukiančios leidyklos stenduose

Leidyklos „Nieko rimto“ Knygų mugėje nepastebėti kone neįmanoma: didžiuliai spalvingi stendai įsikūrę tiek pagrindinėje Mugės salėje (stendas nr. 5.B05), tiek jaunųjų skaitytojų salėje (stendas nr. 4.05), kuriuose laukia gausybė staigmenų!

- Visos leidyklos knygos – dar pigiau nei www.niekorimto.lt!

- Knygų akcija „3 už 12 €“*

- Didžiulis knygų su defektais skyrelis!

- Kovo knygų naujienos, atkeliaujančios tiesiai į Knygų mugę (niekur kitur jų dar nerasite): 15-oji Johno Flanagano „Žvalgo mokinio“ serijos dalis „Karališkasis žvalgas. Dingęs princas“ (skaitytojams nuo 11 metų), Aurelijos Savickienės „Akys“ (skaitytojams nuo 10 m.), Agnės Kairienės ir Ievos Juknytės „Dingęs arbatinukas“ (7–10 metų skaitytojams)!

- Susitikimai su mylimais knygų kūrėjais ir kūrybinės dirbtuvėlės vaikams!

- Dovanos perkantiems! „Nieko rimto“ draugus džiuginsime įvairiais skanumynais: šaltyje džiovintais „Super Garden“ vaisiais ar uogomis, becukriais Nick's batonėliais bei džiovintais vaisiais ar uogomis, kuriais pasirūpino ekologiškų ir natūralių produktų el. parduotuvė ekoplanet.lt, pieštukinėmis-vazelėmis, papuoštomis Lietuvos kūrėjų piešiniais!** 

Tiesiai į Knygų mugę atkeliaujančios naujienos

Agnė Kairienė ir Ieva Juknytė „Dingęs arbatinukas

„Dingęs arbatinukas“ – pirmasis Agnės Kairienės kūrinys. Įkvėpimas atsirado gimus dukrai, į kurią pažvelgus kaskart kildavo milžiniškas noras padovanoti jai savo parašytą knygą. Autorė nuoširdžiai tiki skaitymo vaikams nauda, tad siekė, kad kūrinio žodynas būtų kuo platesnis ir įdomesnis bei skatintų vaikus klausinėti tėvų ir visiems drauge diskutuoti. Geriausi draugai Kiškis Greitapėdis ir Voverė Rudaskruostė sumano drauge atidaryti kepyklą. Jiedu taip puikiai sutaria, kad nė negalvoja, jog kada nors galėtų susipykti. Deja, vienas nelaimingas atsitiktinumas sukiršina draugus taip, kad išsaugoti bičiulystę atrodo beveik neįmanoma. Paveikslėlių knyga apie žvėrelių tarpusavio santykius suteiks progų vaikams padiskutuoti apie draugystę, pyktį, būdus susitaikyti ir išgirsti vieniems kitus.

Aurelija Savickienė „Akys“ 

Aurelija Savickienė – televizijos laidų kūrėja ir rašytoja. Autorė itin domisi Lietuvos istorija. Išklausiusi daugybės žmonių pasakojimų apie okupaciją, tremtį, rezistenciją ir laisvės kovas, ji nusprendė sudėti skirtingų šeimų patirčių atgarsius į grožinį kūrinį, kuriame per šeimos istoriją atsiskleistų ir sudėtingi XX a. Lietuvos įvykiai. Amerikos lietuvės sesės Amanda ir Andželika pirmą kartą atvyksta į tėvynę praleisti vasaros kaime. Čia mergaičių laukia ne tik atostogų nuotykiai su naujais draugais, bet ir artima pažintis su šeimos istorija bei skaudžiais XX a. įvykiais, nulėmusiais ir Lietuvos, ir visos šeimos likimą. Prosenelės Magdutės pasakojime atgyja prisiminimai apie Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, sovietų okupaciją, tremtį, rezistenciją ir begalinę kovotojų už laisvę meilę tėvynei. Klausydamos sudėtingos šeimos istorijos mergaitės susipažįsta su sau brangių žmonių praeitimi, išgirsta anksčiau nežinotų detalių apie Lietuvos kovą už laisvę ir atranda savo šaknis. Istorinis romanas skirtas vidutinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus skaitytojams, tačiau sudomins ir suaugusiųjų auditoriją.

John Flanagan, „Žvalgo mokinys 15. Karališkasis žvalgas. Dingęs princas

Tai jau penkioliktoji australų rašytojo Johno Flanagano (g. 1944 m.) nuotykių serijos apie žvalgo mokinį knyga. Šios knygos mėgstamos skaitytojų visame pasaulyje ir susilaukė nemažai literatūrinių apdovanojimų. Aralueno karalius Dankanas sulaukia netikėto vizito – kaimyninės šalies valdovui Filipui reikia pagalbos. Jo sūnus laikomas įkaitu. Galbūt būtų įmanoma jaunuolį išgelbėti? Legendinis žvalgas Vilis drauge su savo mokine Made leidžiasi į pavojų ir nuotykių pilną kelionę.

Renginiai, dirbtuvėlės ir susitikimai su autoriais

Per daugybę leidyklos gyvavimo metų, subūrėme daugybę Lietuvos knygų kūrėjų, su kuriais kviečiame susitikti Knygų mugėje! Ateikite pasisveikinti, papuošti knygas autorių parašais, paplepėti, paklausti ko nors, kas visada kirbėjo mintyse, ar kartu pasidaryti šauniausių darbelių! 

Vasario 23 d. (ketvirtadienio) programa 

11.00 val. Susitikimas su Kęstučiu Kasparavičiumi 

13.00 val. Dirbtuvėlės pagal Gajos Gunos Eklės knygą „Keistuoliai“ 

16.00 val. Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi 

Vasario 24 d. (penktadienio) programa

11.00 val. Virgio Šidlausko dirbtuvėlės pagal knygą „Savanos istorijos

12.00 val. Alvilės Rimaitės dirbtuvėlės pagal knygą „Kukū iš pašto dėžutės

14.00 val. dirbtuvėlės su Agne Kairiene ir dailininke Ieva Juknyte pagal naujausią knygą „Dingęs arbatinukas

16.00 val. Draugystės apyrankių pynimas pagal knygą „Draugystė mainais

Vasario 25 d. (šeštadeinio) programa

11.00 val. Susitikimas su Kęstučiu Kasparavičiumi

12.00 val. Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės dirbtuvėlės pagal knygą „Pirmokykla

12.00 val. Viktoro Jasaičio knygos „Priklausomas. Be galimybės mesti“ pristatymas

13.00 val. Susitikimas su Viktoru Jasaičiu

14.00 val. Kūrybinės dirbtuvėlės su Neringa Vaitkute „Baubukai“

15.00 val. Dirbtuvėlės pagal Gajos Gunos Eklės knygą „Keistuoliai

16.00 val. Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi

18.00 val. Dirbtuvėlės su dailininke Sigute Ach „Linksmoji Monotipija“

Vasario 26 d. (sekmadienio) programa

11.00 val. Dirbtuvėlės su dailininke Sigute Ach „Linksmoji Monotipija“

12.00 val. Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės dirbtuvėlės pagal knygą „Pirmokykla

13.00 val. Susitikimai su Viktoru Jasaičiu ir Igne Zarambaite

14.00 val. Kūrybinės dirbtuvėlės su Neringa Vaitkute „Baubukai“

Visi susitikimai su autoriais ir kūrybinės dirbtuvėlės vyks Jaunųjų skaitytojų salėje nr. 4, leidyklos „Nieko rimto“ stende nr. 4.05. Viktoro Jasaičio knygos „Priklausomas. Be galimybės mesti“ pristatymas vyks 5.2 konferencijų salėje.

Norite nepraleisti leidyklos „Nieko rimto“ renginių? Sekite juos facebook platformoje!

Viktoro Jasaičio knygos „Priklausomas. Be galimybės mesti“ pristatymas –> https://bit.ly/3jMKY3z.

Susitikimai su autoriais ir kūrybinės dirbtuvėlės –> https://bit.ly/3DVnT5H

Susitinkame jau labai greitai!