Diena su gyvūnais ugniagesiais

Gaisrinė, policija, greitoji pagalba – trys turinčios švyturėlius ir galinčios kvykti transporto priemonės, kurias paprastai mėgsta vaikai. Knygoje „Diena su gyvūnais ugniagesiais“ iš arčiau susipažįstama su šiais herojais ir pasakojama apie ugniagesių darbą. Ką gi jie ten veikia?

Pasakojimo veikėjai yra gyvūnai su briedžiu priešaky – pasakojimas pradedamas ir palydimas naujoko gelbėjimo tarnybos nario briedžio įsiliejimu į darbus. Ugniagesių profesijos specifikai perteikti pasitelkiamos gausios iliustracijos ir jomis parodoma, koks gi iš tiesų yra ugniagesių gelbėtojų darbas – ką šie gyvūnai ugniagesiai veikia per dienas ir naktis, kaip vyksta į iškvietimus, su kokiais iššūkiais jiems tenka susidurti ir kaip juos spręsti.

Drąsiai galima teigti, kad tai nėra tiesiog „knyga su iliustracijomis“, veikiau priešingai – paveikslėliai su teksto intarpais. Dėl to knyga patiks jaunesnio amžiaus skaitytojams. Taip pat knygoje galima rasti vaikų taip mėgstamų piešinių su daug įvykių ir smulkių detalių, pavyzdžiui, gaisrinės pastatą su visomis ugniagesiams skirtomis patalpomis (garažas, dispečerinė, virtuvė, poilsio kambarys ir t. t.). Tokios iliustracijos yra iš tų, kurios vaikus prikausto ilgam, kadangi reikia susipažinti ir suprasti, kas pavaizduota, aptarti atvaizduotų dalykų funkcijas ir kitas detales. Taip prikaustomas skaitytojo dėmesys ir, nors knyga nėra stora, perskaityti visą vienu sykiu, apžiūrint ir iliustracijas, man su vaiku nepavyko nė karto.

Mama Saulutė