Ar esate girdėję apie Džiaugsmo paštą? Šį pavasarį mums teko smagumas ne tik apie jį sužinoti, bet ir prie šio projekto prisidėti. Malonu, kad niekorimtiški atvirukai, primarginti palinkėjimų, pasiekė tuos, kurie kartais nepelnytai pamirštami.

Džiaugsmo paštas – tai socialinė akcija, kurios tikslas džiuginti senelius ne tik per šventes, bet ir visus metus. Šios akcijos iniciatorės, ketvirto kurso VU Kauno humanitarinio fakulteto studentės, džiaugiasi akcijos sėkme. 2014 metų rudenį subrandinta akcijos idėja – įgyvendinta.

,,Nuo pat pradžių tikėjome šia akcija, jos pozityvumu ir skleidžiama žinia: ,,Neslėpk gerumo savyje – pasidalinki, džiugesio sėklos jau pasėtos ne tik senolių, senelių namų darbuotojų, tačiau ir Kauno miesto gyventojų širdyse. Mūsų širdys pripildytos gėrio, kas iš širdies išeina, širdį ir pasiekia!“ – teigia akcijos iniciatorė Kristyna Kovalevska. Jeigu ne didžiulis užsispyrimas ir tikėjimas tuo, kas daroma – nebūtų ir tokių rezultatų.

Antrasis akcijos etapas įvyko šių metų pavasarį, balandžio–birželio mėnesiais. Savanoriai paštininkai rinko palinkėjimus Kauno mieste, kurie vėliau buvo nugabenti į penkis skirtingose Kauno miesto ir rajono vietose įsikūrusius senelių namus. Akcijos metu buvo aplankyti: ,Panemunės senelių globos namai, Muniškių globos namai, „Senjorų vila“, ,,Senelių Rojus“ ir ,,MedGloba – senelių namai“. 

Maži dalykai, iš kurių susideda gyvenimo dėlionė, yra tokie galingi, kad kartais tai yra pamirštama. Ištartas malonus ir šiltas žodis pasiekia atokiausias sielos kerteles, dainos akordai priverčia išspausti džiaugsmo ašarą, o apkabinimas – turi panašią gydomąją galią kaip vaistai. Tik skirtumas toks, jog šie dalykai nieko nekainuoja, juk duoti yra daug smagiau negu imti. Kartu su seneliais buvo šiltai kalbėta, prisiminta jų vaikystė, pomėgiai, dainuotos žinomos ir jau primirštos dainos, deklamuotos eilės, skaityti palinkėjimai – visa tai buvo raktas, atrakinęs senolių širdis. Jausmas, kuris patiriamas užvėrus senelių globos namus – sunkiai nupasakojamas, jį reikia pajausti, kad suprastume, jog gerumas tikrai įkvepia!

Akcijos organizatorės širdingai dėkoja, kiekvienam prisidėjusiam ir tikisi, kad ši akcija taps kasmetiniu džiaugsmo renginiu ir džiugins senelius ne tik šiltais žodžiais, bet ir jaunų žmonių vizitu.