Apie...

Gediminas Skyrius – Vilniuje gyvenantis dailininkas, jau palikęs savo žymę ant keleto „Nieko rimto“ knygų (žr. žemiau). 2000 m. baigė Salomėjos Neries gimnaziją, studijavo architektūrą, tarptautinį verslą. Dirbo įvairiose reklamos agentūrose, kol galiausiai suprato, jog geriausiai jaučiasi piešdamas. Savamoksliškai tobulina savo piešimo stilių ir neapsiriboja vien knygų vaikams iliustravimu. Nori išsiplėsti ir į suaugusiųjų literatūrą, animaciją, kurti ir piešti konceptus žaidimams ir filmams bei dar daugiau. 

Kur ieškote įkvėpimo? Ar galite kurti bet kada? Galbūt turite kūrybos ritualą?

Įkvėpimo ieškau visur – ir gamtoje, ir istorijoje, ir rutinoje, ir madoje, ir dar daug kur. Labai padeda internetas! Aš labai stokoju kantrybės, todėl ir įkvėpimo iš to paties šaltinio semtis sunku. 

Kurti galiu bet kada, bet turiu būti pailsėjęs. Be to, man patogiausia dirbti su vienu projektu vienu metu. Jei turiu gerų užkandžių bei atsigerti, ausines muzikai klausyti, galiu save įjungti kūrybai beveik bet kada.

Ritualų lyg ir nėra. Tik labai mėgstu kurdamas judėti – vaikštau ratais po kambarį. Net atsisėdęs piešti kažko konkretaus, retkarčiais turiu atsistot ir pavaikščiot ratu.

Ką darote, kai lyja?

Atidarau langus. Arba bėgu. :) 

Knygos:

  • Vabalas skrenda temstant, Maria Gripe, iliustravo Gediminas Skyrius. Vilnius: Nieko rimto, 2016
  • Devynetas tamsos nešėjų“, Neringa Vaitkutė, iliustravo Gediminas Skyrius. Vilnius: Nieko rimto, 2016
  • „Miestas be padangės“, Neringa Vaitkutė, iliustravo Gediminas Skyrius. Vilnius: Nieko rimto, 2016 

Straipsniai:

  • Dailininkas Gediminas Skyrius – apie kūrybą, įkvėpimo paieškas ir vaikščiojimą kambaryje ratais. Nieko rimto, 2016 m. Internete.