Kas yra gražu? Turbūt atsakysite, kad ideali išvaizda, prašmatnūs drabužiai, madinga šukuosena, naujutėlaičiai batai. Bet ar tikrai? Visiems patinka skirtingi dalykai, o tai, ką mėgsti, tau yra gražu.

Karvutė Liesapienė Tetrapakė, veikėja iš Leenos Parkkinen knygos „Gražiausia karvutė“, labai norėjo laimėti karvių grožio konkursą. Ji liūdėjo, nes žinojo, kad yra kur kas liesesnė nei daugiametė konkurso laimėtoja Didulė ir todėl manė, kad yra prastesnė. Žinoma, karvės, kaip ir žmonės, kai būna liūdnos, darosi irzlios ir sunkiai sukalbamos. Dėl Liesės (taip trumpiau vadinama Liesapienė) nesukalbamumo kilo bėdų ir jos draugei Melisai – mergaitei, kurios vonioje jos ir susipažino. Melisa kitų draugų neturėjo ir pati nesijautė esanti gražuolė, todėl nusprendė padėti Liesei ir ypač sužinojusi, kaip bjauriai elgiasi Didulė. Melisa žinojo, kaip skaudu, kai iš tavęs šaiposi. Žinojo, todėl norėjo padaryti viską, kad konkurentei nušluostytų nosį, pralinksmintų savo karvutę ir parodytų visiems, kad ir be taip liaupsinamo grožio yra vertinamų dalykų.

Ką daryti, kai konkursas po kelių dienų, o visi reikalai klostosi taip, jog, atrodo, niekada nelaimėsi? Nepasiduoti! Pasitelkusios gudrumą, išmonę, nuoširdumą, talentą bei nesavanaudiškumą merginos pakerėjo visus. Pasirodo, konkurse gali laimėti daug daugiau, negu tikėjaisi, nors pagrindinis titulas atiteko ir ne tau. Smagiausia, kai pašonėje turi nuostabią draugę, tau ploja aplinkiniai, tu atradai savo talentą ir padarei tai, ko niekada nebūtum maniusi, kad padarysi (ką!?). Prie gausybės gerų dalykų prisideda ir neblėstanti šypsena ir kitas, ne mažiau šaunus titulas. Ir Melisa neliko nuošalyje: miestelėnai į ją nebežiūrėjo kreivai ir ji surado tikrą draugę.

Vieni gal ir yra gražesni išore, tačiau kitų spinduliuojama šiluma pranoksta viską. Nes tikro grožio nei kilogramais, nei centimetrais nepamatuosi. Nuo atspindžio veidrodyje nesušilsi, o nuo gero žodžio gali. Tik geri žmonės yra tikrai gražūs. Ir kai Liesė su Melisa bus senučiukės, jos supras, kurios iš jų buvo šaunesnės: Didulė bei pasipūtusios mergaitės ar juodvi.

Iveta Žiauberytė