Kas sieja paseilintą trauklapio lapą, varveklį, „auksinį“ arba stebuklingą tepalą (su žvaigždute ar be jos), apvalius, geltonus, rūgščius žirniukus? Taip, vaikystės traumos. Ir jei pirmosios pagalbos vaistinėlę komplektuotų vaikai, visi šie „medikamentai“ neabejotinai būtų joje. Tiesa, kiekvienas turi dar savų būdų. Štai skaitytojams pažįstama mažulė Ingrida visus negalavimus gydosi pleistrais. Poveikis stipresnis, jei jų – bent dešimt.

Žinoma, kai savosios žaizdos sulopytos, metas pagalvoti apie artimuosius: regos, klausos ir uoslės sutrikimais skundžiasi lėlė, o virškinimo problemų turi meškinas, kiti gi tyliai kenčia sopulius. Ingridos pleistrai veikia žaibiškai – pakanka tik užlipdyti ant skaudančios kūno vietos ir ligų kaip nebūta. Apie šią gydomąją priemonę ir Ingridą – naujoje Katerinos Janouch knygoje „Ingrida ir pleistriukai“. Beje, skaitant šią knygą būtų apdairu namuose turėti dėžutę vaikiškų pleistrų, nes, kaip pataria Ingrida: „Ypač puikiai gydo/ Piešiniai spalvoti –/Netgi apie skausmą/Nėr kada galvoti.“

Švedų rašytoja, žurnalistė ir aktyvi visuomenės veikėja Katerina Janouch kuria žaismingas ir vaiko pasaulį atskleidžiančias istorijas. Jos aktualios ne tik mažiems smalsūnams, bet ir juos auginantiems didiesiems. Štai susėdus kartu skaityti, mažasis pastebės tiek daug dalykų, kurių pats nebūtum įžvelgęs. O kur dar malonieji klausimai: „Kodėl ji sėdi? Kodėl čia lipdo? Kur ji dingo?“ Taip didieji turi progą lavinti savo iškalbą, gebėjimą kalbėti abstrakcijomis, galop tęsti knygos istoriją, kai jos pritrūksta. Tad jei pasirodytų, kad knyga apie Ingridą – patiems mažiausiems, neapsigaukite. Ji padeda atrasti bendrumų su savo vaiku. Kadangi tekstas eiliuotas, jį lengva įsiminti. Taip skaitydami netrukus išgirsite tylų, malonų atkartojimą. 

Iliustruotojos Mervi Lindman nupiešta Ingrida šiek tiek panaši į kitas jos piešiamas mergaites − Pupulę ir Milę: jos juokingas, linksmas veidelis, didelės, nustebusios akys, purūs plaukai, raudoni skruostai ir nosikė, ilgos, basos kojos. Taip, ir jos pilni namai. O svarbiausia – Ingrida džiūgauja dėl mažų dalykų ir niekad nenukabina nosies. 

Leidykla „Nieko rimto“ ketina išleisti visą seriją knygų apie Ingridą: prie jau skaitomos „Ingrida. Laikas į lovytę“ dar sulauksime „Ingrida ir tėtis“, „Ingrida nori pliuškentis“ bei „Ingrida atostogauja ir keliauja“. Tad jei dar nepažįstate šios mergaičiukės, suskubkite – jūsų mažieji labai greitai auga, o skaitymas kartu dabar yra nuostabus jūsų bendras reikalas!

Agnė Skučaitė–Leonavičienė