Ką patartumėte vaikui, kuris šią minutę svajoja tapti rašytoju?

Nežinau. Daryti tai, kas jam tikrai patinka – sekti „ženklus“ gyvenime: jeigu darysi tai, kas tave džiugina, traukia, kam jauti aistrą ir pašaukimą, būtinai tapsi tuo, kuo nori. Niekada nesistenk būti toks, kokį tave nori matyti aplinka. Ir visai nesvarbu, kas tie „jie“ – tėvai, matematikos mokytoja ar mokyklos direktorius – pirmiausia turi būti sąžiningas pats sau ir daryti tai, kas tikrai patinka ir sekasi, o visa kita gana nuosekliai ateina savaime. Pas mus gajus krikščioniškasis „sunkaus darbo ir gyvenimo“ kelias gali nuvesti neteisinga kryptimi. Neskubėk. Dažnai reikia sustoti. Pasėdėti parke ant suoliuko pačiam su savimi, nebėgti į šimtus būrelių ir nelėkti ten, kur kiti stumia – pasiklausyti paukščių parke, pasižiūrėti į pro šalį lekiančius šimtus automobilių, praeivių ir paklausti savęs – KAM rašyti – ar tai ką nors pakeis, ar kam nors gali būti įdomi mano siunčiama žinutė… Būti pastabiam, klausiančiam, kritiškam…

Kodėl paaugliai turėtų laisvalaikiu skaityti? 

Nes tik skaitančio žmogaus sistema ar šiaip inertiškas gyvenimas netampys už virvučių kaip kvailos marionetės. Nes tik mokantis rasti informaciją, ieškantis atsakymų žmogus mokės teisingai pasirinkti. Tik žinantis, informuotas, suprantantis (ar bandantis suprasti) žmogus mokės įvertinti pačius paprasčiausius (svarbiausius) dalykus gyvenime, kurie dažniausiai būna esminiai ir kurių mes nepastebime informacijos šiukšlyne. Skaitantis žmogus nebėgs su minia – jis visada bendraus tik su pačiais protingiausiais, mokysis iš pačių geriausių – su tais, kurie turi ką pasakyti – su rašytojais. 

Apie...

Jurga Lago – viena žymiausių Lietuvos dizainerių. Gimė ir iki šešerių metų augo Taline juvelyrikos studentų šeimoje, lankė dailės mokyklą, nuo vaikystės rašė. Priklausė literatų klubui, aštuoniolikos metų laimėjo Lietuvos jaunųjų literatų konkursą. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos studijos. Įkūrė juvelyrikos namus YURGA, jos papuošalai puošia ne tik Lietuvos, bet ir pasaulyje įžymius žmones, kaip JAV valstybės sekretorę Hillary Clinton, Ispanijos princesę Letizia ir kt. 

„Esu žemaitė, gimusi Telšiuose ir dar moku žemaitiškai kalbėti (nežinau, ar čia skaitytojui įdomus faktas). 

Mėgstu pajuokauti. Ypač iš nusistovėjusių, rimtų, nekvestionuojamų dalykų… tad gal dar įdomus ir juokingas vienas faktas – kai buvau pakviesta į vakarienę pas Ispanijos karalius, susilažinau su draugais iš vieno didžiulio dalyko, kad išdrįsiu vietoj rankinuko pasiimti tokį permatomą depiliatoriaus dėklą. Taip ir padariau – tai liko nuotraukose. Buvo daug smagaus juoko, o kartu ir adrenalino… (nors nerizikuoju „ant durniaus“ – depiliatoriaus dėklas buvo stilingas).“

Knygos

  • Lietaus žemė, Jurga Lago, iliustracijos autorės, Vilnius: Nieko rimto, 2016

Straipsniai

  • Debiutinės Jurgos Lago knygos pristatyme skambėjo muzika ir drąsi paauglių nuomonė. Alfa.lt, 2016 m. kovo 4 d. Internete.
  • J. Lago: taip, mano sutuoktinis yra geidžiamas vyras, ir aš esu laiminga. Kaip bus ryt, nežinau. Moteris.lt, 2013 m. lapkričio 20 d. Internete.
  • J. Lago į vakarienę su Ispanijos diduomene vietoj rankinės nešėsi depiliatoriaus dėklą. Delfi.lt, 2016 m. balandžio 12 d. Internete.
  • Stiliaus dosjė. Juvelyrė J. Lago: madingiausias daiktas mano spintoje yra vestuvinė suknelė. Asta Lipštaitė, Moteris.lt, 2016 vasario 1 d. Internete.
  • Jurga Lago stiprybės mokosi iš savo kaimynės Liucijos. Lina Mustafinaitė. Lina Mustafinaitė. 2016 sausio 10 d. Internete
  • Jurga Lago: aš kasdien ieškau meilės. Ana Treščina. Moteris.lt, 2015 sausio 17 d. Internete.
  • J. Lago. Užsienietės iš mūsų galėtų pasimokyti, kaip rūpintis grožiu. Vaidilė Marija Vasiliauskaitė. Moteris.lt, 2013 m. rugsėjo 17 d. Internete.
  • Juvelyrės J. Lago namuose remontą atlikę statybininkai stebėjosi šeimininkų skoniu – jų manymu, butas pirma atrodė gražiau. Jolanta Vaitiekūnienė, Moteris.lt, 2013 m. birželio 14 d. 
  • J. Lago debiutas – it tiksinti bomba. Lina Bieliauskaitė. Stilius.lrytas.lt, 2016 sausio 31 d. Internete.