Kai stebiu dangaus erdvę raižančius lėktuvus, visada prisimenu Ikaro legendą. Tik dabar lėktuvai gaminami ne iš vaško ir neišsilydo pakilę net labai aukštai.

Man, atitolusiai nuo technikos, daug metų kirbėjo noras suprasti, kaip lėktuvai geba skristi. Mūsų vaikams irgi įdomus šis klausimas. Šioje plonoje knygelėje yra toks aiškus atsakymas: „Du dideli sparnai abipus lėktuvo jį kelia, o gale esantis kilis stabilizuoja skridimą. Lėktuvui judėti oru padeda varikliai.“ Tokio paaiškinimo mums visai pakako.

Dar begalę dalykų apie lėktuvus vaikai gali sužinoti perskaitę šią knygą. Tai enciklopedinio tipo knyga: su piešiniais, nuotraukomis, schemomis ir aprašymais, kuriuos patogu vaikams apžiūrėti. 

Knygelė pradedama trumpa orlaivių istorija, paskui nagrinėjami šiuolaikiniai reisiniai lėktuvai – jų sandara, sparnai, valdymo skydas, varikliai, pasakojama apie alternatyvius energijos šaltinius...  Radome informacijos ir apie kitus skraidančius objektus – sraigtasparnius, dirižablius, oro balionus, bepiločius orlaivius, raketas. Kadangi dovanų esame gavę droną – kruopščiai viską apie tai perskaitėme. Tai puiki pažintinė knyga apie lėktuvus kiek vyresnio amžiaus vaikams.

Po knygos skaitymo (greičiau – išsamaus išstudijavimo), vaikai užsimanė skristi... Ne kaip Ikarai, o tikru lėktuvu.

Mama Vaiva