Yra skaitiniai, kurie „prilimpa“, yra, kurie ne. Knyga „Kas važiuoja drauge?“ mano dvejų su puse metų amžiaus sūnui buvo būtent iš tų, kuriuos pavarčius ir paskaičius, knyga atsidūrė mėgstamiausių sąraše ir apie ją sūnus užsimindavo pirmiausia.

Mano nuomone, knyga puikiai lavina vaikų pastabumą, o kartu ir moko skaičiuoti – vaikai skatinami surasti ir suskaičiuoti puslapiuose išsibarsčiusius tam tikrus dalykus. Mano vaikas Ignas noriai prisijungė prie šio skatinimo ir mes kartu knygos puslapiuose ieškojome pasislėpusių įvairių daiktų ar gyvūnų. O po keleto skaitymų mano beveik dvejų su puse berniukas klausimus išmoko taip, kad pradėjo juos tarsi skaitydamas užduoti man (!). 

Knygos veikėjai išbando skirtingas transporto priemones, kas vaikui buvo ypač smagu – jis pats vardino, ką mato (traktorius, gaisrinė) ir dalijosi savo įspūdžiais, kuriuos patyrė būdamas plovykloje ar važiuodamas traktoriumi.

Kadangi knyga yra labai spalvinga, iliustratyvi ir su daug veikėjų, ji sūnų paskatino kurti istorijas žaidžiant ir pasakojant, kas kur važiuoja, ką matė ir patyrė, įterpiant ir knygoje aprašytus fragmentus. 

Storesni puslapiai puikiai tinka jaunesnio amžiaus skaitytojams patiems sėkmingai versti knygos puslapius.

Rekomenduoju knygą norintiems skirti daugiau laiko fantazijoms ir pašnekesiams su vaikais, nes teksto joje daug nėra. Tačiau be galo smagu kurti savo istorijas!

 

Mama Ieva

 

 

 

Gavus siuntinuką iš „Nieko rimto“, mano berniukai skubėjo išpakuoti ir pažiūrėti, kas gi slepiasi viduje. Pamatę žavią knygelę su mašinėle labai apsidžiaugė ir ilgai nepaleido iš rankų. 


Cornelia'os Haas knygelė „Kas važiuoja drauge?“ skirta vaikams nuo 2 metų, tačiau, mano nuomone, puikiai gali tikti ir mažesniems vaikams, nes atrodo tvirta, yra storais puslapiais, kuriuos patogu versti mažoms rankytėms. Be to, yra saugi, nes puslapių kampai užapvalinti. 

Žaismingai iliustruota knygelė į skaitymą įtraukė abu mano berniukus. Vyresnėlis, beveik septynmetis, noriai skaitė knygelę savo beveik dvimečiui broliukui, kartu ieškojo pasislėpusių gyvūnėlių ir juos bandė suskaičiuoti.

Knyga yra puiki ir savo puslapių skaičiumi – ne per stora, nes mažajam broliukui pavyko išlaikyti dėmesį iki užvertė paskutinį knygos puslapį. Manome, ši mokomoji knygelė turėtų patikti ir mažiems berniukams, ir mergaitėms. Ją skaitant vaikai pažindinami su transporto priemonėmis, kurių yra tikrai nemažai, gyvūnėliais bei skaičiais.

Dažnai skaitant knygelę galima išmokti skaičiuoti. 

Mama Loreta