Tikriausiai ne kartą netikėtam lietučiui užklupus, teko atsisakyti kokių nors smagių planų ir tiesiog kiurksoti namuose. Juk daug mieliau stebėti lietų pro langą nei šlapti kojas balose. O ką gi veikti namuose, kai už lango pliaupia lietus? Visiems gerai pažįstamam katinėliui Juodžiui į šį klausimą atsakyti visai nesunku.

Autoriaus ir iliustratoriaus Robo Scottono knygų pagrindinis veikėjas katinėlis Juodis kiekvieną dieną leidžia smagiai ir nenuobodžiai. Jis kaip tik ruošėsi išbandyti naujuosius riedučius, tačiau į kiemą netikėtai atplaukė nedorėlis pilkas debesėlis ir prapliupo lyti. Ir ką gi Juodis sugalvojo? Taip, teisingai, išbandyti riedučius namuose. Ne visiems ši mintis patiko, pyko sesė, tėtis ir mama. Bet labiausiai niršo pats katinėlis ir dėl visko kaltino nedorėlį lietutį. Tačiau pyktis truko neilgai, užteko pirmąkart išvysti po lietučio pasirodžiusią nuostabią vaivorykštę. Pamiršęs nuoskaudas ir pyktį, Juodis galiausiai nustojo bodėtis lietumi.

Visose Juodžio istorijose nuotykių nestinga, o veikėjai verčia juoktis ir šypsotis. Knygose iliustracijos patrauklios, o pasakojimas gyvas, linksmas ir vaizdingas. Skaitant atrodo, kad katinėlis Juodis seniai pažįstamas, lyg jau ne kartą gatvėje būtum jį sutikęs. Šauniausia, kad knygelės apie Juodį tinkamos linksmai mokytis skaityti.

Ir vis dėlto tai nepaprastos istorijos apie tai, kad nenumalšinamas smalsumas gyvena kiekviename iš mūsų. Ir visai nėra ko bijoti, visada smagu ką nors naujo išmokti, pažinti ar sužinoti. Nesvarbu, ar tai pirmoji diena kačių mokykloje, pirmosios maudynės baseine, o galbūt pirmoji pažintis su lietumi. Mes visi šiek tiek panašūs į nedrąsų juodą pūkuotą katinėlį, tad kartu galbūt  bus drąsiau tirti, pažinti, žaisti ir mokytis.

Miglė Dembauskaitė

 

 Kitus Katinėlio Juodžio nuotykius galite rasti čia: 
 Katinėlis Juodis. Saldžių sapnų
 Baikštuolis Juodis