Ilgus amžius besitęsiančią neapykantą, konkurenciją, kerštą, kovą bei iš kartos į kartą perduodamus istorinius pykčius puikiai įkūnija pirmasis, debiutinis Jurgos Lago kūrinys ,,Lietaus žemė‘‘. Ši knyga yra ne tik fantastinė istorinė apysaka, bet ir veiksmo knyga gebanti sudominanti skaitytoją ir niekada neleidžianti nuobodžiauti. Kūrinyje šmaikščiai, intriguojančiai bei truputį storžieviškai – pateikiama nuolatinė žemaičių ir lietuvių nesantaika, nesugebėjimas sugyventi, varžymasis bei nesibaigianti konkurencija. Ši kova truko taip ilgai, jog užpykdė net pačius Dievus, kurie užsirūstinę į Lietuvą atsiuntė nesibaigiantį lietų. Lietuvis kaip ir žemaitis visada troško tik vieno – keršto. Autorė teigia, jog šis keršto noras yra toks įkyrus kaip nesibaigiantis lietus.

Knygoje plėtojama tema iš dalies siejasi su pačios autorės požiūriu į gyvenimą. Jurga Lago - ne kartą pasisakiusi konkurencijos tema kalbėdama apie mergaičių ir berniukų skirstymą. Viename interviu autorė teigia ,,Sunkiausia šiandien, kartais atrodo, yra tiesiog ramiai įsiklausyti į save ir nepasiduoti visuomenės spaudimui – vos pradėjusi gyvenimą mergaitė jau turi kovoti.‘‘ Ši paralelė sėkmingai – plėtojama ir knygoje ,,Lietaus žemė‘‘, kada žemaičių kunigaikščiui priešingai nei lietuvių gimsta mergaitė Lyja. Pastaroji turi iš visų jėgų kabintis į gyvenimą, įrodyti ne tik sau, bet ir kitiems, jog yra stipri, pilnavertė ir ne mažiau svarbi paveldėtoja nei lietuvių kunigaikščio, anot priešų, žemaičių, pradangintas įpėdinis. Taigi, knygoje yra kalbama apie įsišaknijusią nuo seniausių laikų žemaičių ir lietuvių nesantarvę, iširusius tarpusavio santykius, apgaulę, nesibaigiantį pyktį, kurį išsklaidyti gali tik atleidimas, draugystė ir pasitikėjimas vienas kitu.

Ši fantastinė apysaka įdomi ir intriguojanti tuo, jog žmonės be paliovos kovoja ir nesiliauja ieškoti dingsčių kaip užgrobti kuo daugiau žemių, kaip kitiems primesti savo tvarką ir tiesiog įsiviešpatauti. Skaitytoją dar labiau sudomina ir pritraukia mitologinės būtybės bei sunkiai įsivaizduojami padarai, tokie kaip vandenarkliai, vandenvilkiai, Velinas taip pat senovės lietuvių garbinami Dievai bei Deivės: Perkūnas, Gabija, Medeina, Laima bei daugelis kitų, kurių pagalbos prieš kiekvieną išlikimo kovą žmonės meldė.

Taigi, Jurga Lago – stipri ir ryžtinga moteris, kurios pirmoji knyga ,,Lietaus žemė‘‘ yra, be abejonės, unikalus ir intriguojantis kūrinys, atspindins tai, jog visi žmonės – vienodi, nepaisant lyties, skirtingos veido odos, keisčiausių plaukų ar net kitokių akių. Visų žmonių gyslomis teka toks pat raudonas kraujas, visi vienodai gimsta ir miršta, pykstasi, myli ir pagaliau atleidžia. Tad, po kiekvienos kovos ir nesibaigiančio liūdesio lietaus, galiausiai saulė savo šiltais spinduliais sušildo kiekvieno iš mūsų ne tik išorinį, bet ir vidinį pasaulį bei atneša taip ilgai lauktą santarvę.

Emilija Rinkevičiūtė