Apie...

Marius Zavadskis – iliustruotojas, skulptorius ir chaoso verpeto nusiaubtos darbo vietos savininkas. Gimė 1979 metais, 2003 metais baigė skulptūros bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje, priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai. Per savo kūrybos metus jau spėjo apipavidalinti ne tik knygų vaikams viršelius, bet ir edukacinius leidinius, iš kurių pirmasis buvo jo lietuvių kalbos mokytojos ir auklėtojos  Dalios Drąsutavičienės bei jos kolegės sudaryta diktantų knygelė. 

Su keliais projektų galite dirbti vienu metu?

Iš tikrųjų vienu metu tik su vienu, nors už nugaros būtinai eilėje grūdasi mažiausiai dar keli. Eilę reguliuoju griežtais gaisro gesinimo principais. Taip ir dabar negaliu tiksliai pasakyti kur užsidegs, budžiu...

Kokie kūrėjai, daiktai ar veiksniai Jus įkvepia labiausiai?

Pirmiausiai turėčiau įvardyti nenumaldomai artėjančius terminus, piktus leidėjų elektroninius laiškus ir grasinančius užsakovų skambučius. Asmenybes nurodyti sunkiausia, jų tiek daug. Dirbdamas su konkrečiais piešiniais stengiuosi susirinkti tai progai tinkamiausių autoritetų „komandą“. Anksčiau, pavyzdžiui, labai imponavo skulptorės Louise‘os Bourgeois kūryba. Svaigino jos laisvė ir drąsa rinktis temas, priemones, medžiagas, gebėjimas kurti nuotaikas ir pasakoti istorijas.

Kokiais trimis žodžiais apibūdintumėte savo pieštą kūrybą?

Ne kažin kas.

Knygos: 

Straipsniai: 

  • Iliustruotojas ir skulptorius M. Zavadskis – apie kūrybą, vaikystę ir chaoso verpetus. Nieko rimto, 2016 liepos 4 d. Internete.