Jei negalite jaunesniųjų namų gyventojų atitraukti nuo televizoriaus, kompiuterio arba bet kokio kito mėlynąją šviesą skleidžiančio mechanizmo, netyčiomis jiems po akimis palikite „Minusę“. Nyderlandų autorės Annie M. G. Schmidt sukurti neįtikėtini įvykiai, skaitant tampantys kuo tikriausi, vaizduotėje kuria sklandžią ir spalvingą istoriją, į kurios vietą vargiai kėsintųsi net labiausiai išliaupsintos kino juostos.

Kaip jums toks nutikimas: kartą katės gyvenimu besimėgaujanti katytė Minusė alkį numalšinti sumano Biochemijos tyrimų instituto konteineryje, tačiau pasisotinus rastais skanėstais nutinka šis tas neįprasto. Rudauodegė katė staiga ima virsti ne kuo kitu, tačiau tikrų tikriausia panele. Tapusi žmogumi Minusė nebegali gyventi katėms įprasto gyvenimo, bet ir dvikojams sutvėrimams būdingi įpročiai jai tampa sudėtinga užduotimi. Laimė, kad kačių kalba vis dar galinti bendrauti Minusė susipažįsta su vieno pūkuoto katinėlio šeimininku – žurnalistu Tibe, kuriam Minusė taps ne tik nelauktu rūpesčiu, bet ir tikru išsigelbėjimu.

Įkvėpimo naujiems straipsniams stokojančiam Tibei Minusė kaskart parūpina šviežiausių naujienų. Tiesa, ne iš kur kitur, bet iš mieste šniukštinėjančių, po stogus besikarstančių ir viską girdinčių ir matančių kačių. Susivienijus naujienų ieškotojo Tibės ir kačių bičiulės Minusės jėgoms šiedu dienos švieson ištraukia slaptą Dezodorantų fabriko direktoriaus klastą, bet prieš tai du nauji bičiuliai, jų mažoji draugė mergaitė Bibė ir Kačių informacijos tarnyba rezga pačius įdomiausius ir linksmiausius planus.

Bet išaušta diena, kai Minusė supranta, kad jos misija padėti Tibei – baigta. Minusei lieka tik vienas neatsakytas klausimas – ar vėl virsti kate ir grįžti į smagų ir lengvabūdišką kačių pasaulį, ar ir toliau būti žmogumi?

Perskaitę šį nuotykį negalėsite patikėti, kad šių dienų gyvenime visomis spalvomis pražystanti vaikų pamilta istorija buvo parašyta daugiau nei prieš 40 metų. Knyga „Minusė“ – 168 puslapiai pažinties su smagia ir šmaikščia žmonių ir gyvūnų pasaulio sąjunga ir nerūpestingo šokinėjimo po aukščiausius namų stogus.

Rūta Malūkaitė