„Peliūnės vasara“

Tai pirmoji mūsų vaikų skaityta interaktyvi knyga! Todėl ją skaitėme ir dainelių klausėmės daug kartų, kol vaikai išmoko atmintinai ir ėmė niūniuoti kartu. Nedos Malūnavičiūtės įdainuoti trumpi kūrinėliai po kiekvienos istorijos skamba kaip apibendrinimas, nuotaikos perteikimas, pasitikrinimas, ar teisingai supratome tai, kas parašyta. Toks įdomus knygos skaitymo ir suvokimo būdas vaikus sužavėjo.

Be to, knygelė labai jauki ir miela. Kiekviena istorija telpa į vieną  puslapį. Kitame puslapyje – tos istorijos iliustracija. Todėl patogu skaityti, išnagrinėti piešinėlius ir klausytis dainelių.

Greičiausiai tai knyga apie mamos meilę. Apie tą stiprų jausmą, kurį jaučia vaikas net mamai nesant šalia, kuris saugo vaiką nuo bėdų. Dar tai knyga apie pradžią, kai tik mokaisi gyventi pasaulyje, kai esi dar mažas ir kiek pasimetęs... Dar tai knyga apie gamtą, metų laikus, kai kalba mėnuo, medžiai, žvaigždės, debesys, ežienė, paukštukai ir drugiai. Knyga romantiška ir miela lyg šiltas mamos apkabinimas.

Istorijose daug tiesioginės kalbos, kurią mažam vaikui paprasčiau suvokti bei įdomiau klausyti. Autorė naudoja daug mažybinių žodžių, vaizdingų posakių, metaforų, gilių įžvalgų: „Vaikas kaip indas... Ką įdėsi – tą ir nešios“, „Svarbiausia – GYVYBĖ. Ji visa ko pradžia“, „Meilė – svarbiausia“,  „Kas pats saugosi – tam visas pasaulis padeda“, „Džiaukis kiekviena tau duota diena“, „Draugai yra svarbūs“  ir kitomis. Autorė smalsaus ir judraus peliūnės vaikelio pagalba supažindina mažuosius skaitytojus su jausmais – pasitikėjimu, pagarba, atsargumu, dėkingumu, pagalba.

Knyga baigiama liūdnoka istorija „Ruduo“, kurioje peliūnės vaikas nebesulaukia savo mamos, bet supranta, kad brangus mamos atvaizdas ne tik jam visur vaidenasi, bet ir jį saugo. Atėjo laikas peliūnėliui gyventi savo gyvenimą, kuriame svarbiausia TIKĖJIMAS IR VILTIS.

Vaiva Sikorskienė