Ar vaikystėje jums kirbėdavo noras čiupti pieštuką į rankas ir namie ant sienų apmušalų nupiešti ką nors gražaus (pagal tuometinį supratimą)? Net jei tokia mintis ir kildavo, daugelį atbaidydavo netolimos ateities vaizdas: dėl išdaigos nejuokais įtūžę tėvai.

Tuo tarpu pagrindiniam knygos „Raganosis Otas“ veikėjui Toperiui tokių kliūčių nėra. Ir visai ne dėl to, kad jūrininkas tėtis grįžta namo kartą per metus, o geraširdė mama niekada nepyksta – berniukas randa stebuklingą pieštuką, kuriuo viskas, kas užrašoma, tiesiog pranyksta.

Nusikelkime tiesiai į Toperio namų svetainę, kur jis turi įrodyti savo geriausiam draugui Vigui, kad pieštukas iš tiesų stebuklingas. Nors piešti ant apmušalų Vigui neatrodo vykusi mintis, Toperio ranka nesudreba ir jis nupiešia raganosį. Tik, užuot išnykęs, raganosis atgyja ir lyg niekur nieko nulipa nuo sienos ant grindų. Didelis gyvūnas svetainėje – dideli ir rūpesčiai. Netrukus trečiajame aukšte įstrigęs geltonas raganosis tampa viso namo reikalu. 

Toperio piešinys užverda tikrą košę. Kokia šios išdaigos kaina? Tikriausiai milžiniška: apgriautas namas, pajungtos gaisrininkų ir policijos pajėgos, sutrikdyta visų kaimynų ramybė – sugadinti apmušalai atrodo tik mažytė bėda. Tačiau „Raganosis Otas“ ir primena skaitytojams, kad svarbiausia yra gyventi nuotaikingai ir nepamiršti, kad daiktai tėra daiktai.

Šis dano Olės Lundo Kirkegoro (Ole Lund Kirkegaard) (1940–1979) kūrinys kino kūrėjus įkvėpė ilgametražiui filmui. Dėl to nenuostabu, kad „Raganosio Oto“ pasakojimas – gyvas ir vaizdingas. Rodos, galima matyti, kaip raganosis žiaumoja užuolaidas, ar girdėti, kaip medinės grindys traška nuo jo svorio. Rašytojo kuriamame pasakojime įvykiai vyte veja vienas kitą, o pasakotojo girnos nesustodamos mala vis kitą linksmą siužeto vingį. 

Knyga pirmiausia sukurta galvojant apie vaikus – ne veltui Olė Lundas Kirkegoras dirbo mokytoju. Čia gausu absurdiškų situacijų, kurių centre dažniausiai atsiduria suaugusieji. Vaikams, ir tiems suaugusiems, kurie nėra pernelyg rimti, šis skaitinys švystelės gerą juoko užtaisą – tai bene juokingiausia šiais metais išleista leidyklos „Nieko rimto“ knyga. 

Ir vis dėlto tenka įspėti: „Raganosis Otas“  yra knyga, kurią perskaičius gali kilti nenumaldomas noras čiupti pieštuką ir nupiešti ką nors ant sienos. 

Bet apmušalai keičiasi, o prisiminimai išlieka. Tik iš pradžių įsitikinkite, kad jūsų pieštukas stebuklingas.