Man ši knyga buvo neįprasta. Dar niekada neskaičiau knygos apie miškinio gyvenimą. Mane šioje knygoje sužavėjo žvalgo gyvenimo paslaptingumas. Buvo įdomu skaityti apie tai, kaip Holtas Vilį mokė būti miškiniu: slėptis tarp šešėlių, šaudyti iš lanko, sekti gyvūnų pėdsakais ir mėtyti peilius. Mane sužavėjo Vilio atkaklumas, nes jis, siekdamas tapti miškiniu, iš pradžių darė namų ruošos darbus ir nesiskundė. Nors pusė knygos buvo mokymai, bet nebuvo nuobodu ir laukiau, kas bus toliau. Buvo keista, kad knygoje nėra nė kiek magijos, bet tai tik dar labiau paskatino skaityti. 
Labai laukiu antros knygos, nes noriu sužinoti, kokių nuotykių dar patirs Vilis su Holtu. Rekomenduoju knygą visiems, kurie nori patirti nepaprastą nuotykį ir tiems, kurie žavisi nuotykių knygomis.  
Turiu svajonę aplankyti Jūsų leidyklą, kurią matau važiuodamas pas senelę į Naująją Vilnią. Jeigu galima, vasarą per atostogas norėčiau atvykti pas Jus.

Pagarbiai,
Justas Lekavičius, 12 m.


 
Mamos atsiliepimas:
“Labai (!) geras fantasy paaugliams, tinkantis ir vyresniems lengvam laisvalaikiui. Nuoširdžiai patariu tėveliams, kurių vaikai nenoriai skaito. Patikrinta 100 % + 100 %. Visi nekantriai laukiame tęsinio.”


15-mečio įspūdžiai: 
“Užburianti knyga be burtų! Perskaityta vienu atsikvėpimu. Iš naujo primintos senos vertybės: draugystė, garbės žodis, drąsa, pasiaukojimas. Įdomiai ir linksmai aprašyti ne tik nekasdieniai, šaldantys kraują nuotykiai, bet ir įprasti darbai bei mokslai. Įdomūs, individualūs veikėjų charakteriai. Įspūdį paliko Vilio ir Horacijaus neapykanta, perauganti į stiprią draugystę. Manau, kad Holtas, vienas iš pagrindinių veikėjų, yra tikras mokytojų mokytojas. Norėčiau turėti tokį paprastą, išradingą, išmintingą, netradicinį mokytoją.”

Gerų darbų linkėdama,
Elžbieta


 
Sveiki,

Jūsų puslapyje radau skaitytojos Eglės komentarą – išties išsamiai ir gražiai pristatyta knyga. Panaršęs apsidžiaugiau radęs, jog seriją „Žvalgo mokinys“ sudaro net keliolika knygų – bus puiki biblioteka ne tik tėčiui, bet ir trims vaikams (vyriausiajai 8 metai, knygų pasaulį tik atranda).:) Kas dėl knygos... Pagalvojau, kad kiekviename mūsų gyvena vaikas, todėl ir pats su malonumu skaičiau jaunųjų herojų nuotykius. Stebiu vaikų veidus sekdamas pasakas ir matau, kaip jie susitapatina, „teleportuojasi“ į siužeto sukūrį. Suaugęs tą malonumą patiri ne taip vizualiai pastebimai, bet ne ką mažiau emocionaliau viduje. Fantasy žanras apskritai artimas pasakai (drakonai, riteriai, kliūtys, kurias reikia įveikti herojams (iniciacija, ar ne?), etc.). 
Knyga pagavi – įvykiai veja vienas kitą, didelis dėmesys smulkmenoms nuo buities iki veikėjų charakterių, tačiau tai neerzina, o priešingai, vaizduotėje padeda sukurti / atkurti įvykių vietas, gyvus, išraiškingus personažus. Atskiras pliusas už veiksmo scenas, tarkim mūšis su kalkaromis aprašytas gyvai, dinamiškai, realistiškas žmogiškų gebėjimų vertinimas, t.y. herojai mirtingi ir pažeidžiami. Galbūt vienintelis minusas – kiek anonimiškas (geografine-istorine prasme) pasaulis, kuriame rutuliojasi veiksmas, pvz., Tolkien ar Lewis kuriamas pasaulis geografiškai smulkmeniškai apibrėžtas (nešykštima įvykių vietos žemėlapių), daugiau dėmesio istorijai – iš kur tai atsirado (tam tikra legenda) ir pan. Kitaip tariant nesąmoningai įteigiama, jog „tikrai“ tokia vieta egzistavo. Na, kadangi tai pirmoji knyga, manau, sekančiose serijos knygose autorius suras laiko šioms „smulkmenoms“.:)  Ačiū, kad imatės „teisingų“ knygų leidybos. Sėkmės Jūsų darbuose!

Geros dienos.
Dainius


 
Ką galiu pasakyti apie knygą „Žvalgo mokinys. Gorlano griuvėsiai“? Mane ji sužavėjo savo veiksmu ir nesibaigiančia įtampa, kurią jauti skaitydamas. Knyga tave tarsi laiko ir nepaleidžia, kol tu jos nepabaigi skaityti iki galo. Bet kai galų gale ištrūksti, pasidaro gaila, kad knyga pasibaigė, nes norisi žinoti daugiau apie veikėjus ir apie artėjantį karą. Knygoje galima rasti visko: nuo jodinėjimo žirgu iki šaudymo iš lanko, nuo draugystės iki išbandymų. Veikėjai yra ir vaikai, ir suaugę, ir fantastinės pabaisos. Knyga lengvai skaitoma, manau kad tinka ir jauniems, ir dideliems. Laukiu  antrosios istorijos dalies, nes noriu sužinoti, kaip kare seksis vaikams. 

Dominykas, 13 metų