Ką darote, kai būna liūdna?

Kai būna liūdna, einu pasivaikščioti į miestą. Myliu Vilniaus senamiestį! Man apskritai Vilnius yra pats nuostabiausias miestas, tobulas savo dydžiu ir architektūra, savo „meniškumu“.

Jūsų kūrybinis procesas atrodo?

Pradėdama darbą pirmiausiai pasidarau mėgstamos kavos, įjungiu muziką, kelis kartus perskaitau tekstą (ar užduotį) ir tada užsimerkiu, stengdamasi „pamatyti“ busimą iliustraciją. Kartais suveikia, kartais ne :)

Apie:

Gimiau 1982 m. ir augau Vilniuje. Studijavau Vilniaus Dailės Akademijoje grafinio dizaino specialybę (bakalauras). Bet jau paskutiniame kurse supratau, kad noriu būti ne grafikos dizainerė, bet iliustruotoja. Nes paišant gali kurti įvairiausius pasaulius su tam tikrom nuotaikom ir emocijom! Ir būtent tai mane labiausiai žavi iliustracijoje – jei nori, gali priversti žiūrovą nusišypsoti, jei nori – svajoti ar net truputi liūdėti... Man patinka kurti įvairiausias iliustracijas – knygų viršelius vaikams ir suaugusiems, atvirukus, iliustruoti straipsnius, knygas – nes taip galiu išbandyti įvairias technikas ir stilius.

„Visada stengiuosi įdėti į savo darbus žiupsnelį poezijos ir šaukštelį moteriškumo, o kartais ir pabarstyti šiek tiek iliuzijos. Džiaugiuosi, atradusi „savo“ profesiją ir nenorėčiau su niekuo keistis vietomis.“

Knygos:

  • Ulfo užduočių knygelė, Virgis Šidlauskas, iliustravo Tania Rex, Vilnius: Nieko rimto, 2018.
  • Ugnikalniukas ieško draugų, Virgis Šidlauskas, iliustravo Tania Rex, Vilnius: Nieko rimto, 2018.
  • Ulfas ir stebuklinga barzda, Virgis Šidlauskas, iliustravo Tania Rex, Vilnius: Nieko rimto, 2017.
  • Pirmieji kūdikio metai. Štai ir tu!, Eglė Devižytė, iliustravo Tania Rex. Vilnius: Nieko rimto, 2017.
  • Planai ir svajonės 2017, iliustravo Tania Rex. Vilnius: Nieko rimto, 2016.
  • Raganosis Otas, iliustravo Tania Rex. Vilnius: Nieko rimto, 2015.
  • Mano dalykai, iliustravo Tania Rex. Vilnius: Nieko rimto, 2016.