Tikra atgaiva. Taip pavadinčiau Vaivos Rykštaitės knygą „Ugnikalnio deivė ir Džonas iš Havajų“. Tai knyga, kurioje pasakojama Havajų salyno atsiradimo istorija – žaismingai, ritmiškai ir netikėtai, kaip šokinėjantis kamuoliukas, kuris nežinia kokia trajektorija pasuks toliau. Autorė yra tikras talentas, gebantis meistriškai iš mažų, atrodo, tokių skirtingų siužeto gabalėlių sudėlioti tikrą koliažą, puikią istoriją. Knyga yra unikali, kadangi mitinė istorija pinasi su realybe, pasaka su tikrove, veikėjai yra ir žmonės, ir deivė Pelė, ir Banga, netgi gyvūnija.
Knyga pulsuoja gyvumu, šmėsčioja ryškios detalės, veiksmas kontrastuoja su palengva tekančiu gyvenimu, o neatmenami laikai su dabartimi. Skaitant knygą neabejotinai teks išgyventi deivės Pelės nuotykius, pamatyti spalvų fontanus, pajausti svilėsio kvapą, įsiklausyti į šnaresius ir bangų mūšą bei ugnies rusenimą. Iliustracijos potyrius tik sustiprina!
Beje, ar žinote, kas yra hapa? O hula hula? Jei taip, matyt, tikrai esate Havajų fanai! O jei ne, sužinosite knygoje kartu su dar daugiau įdomių dalykų. Nenoriu išduoti visų detalių, tačiau net neįsivaizduojate, kad susisiekti su Džonu iš Havajų yra visiškai įmanoma ir labai paprasta. Linkiu ir jums patirti daug įspūdžių ir nieko nelaukiant pradėti savo kelionę po Havajus (ar patirti juos per atstumą) jau netrukus!
Ieva