Knyga „Vaivorykščių arkos pasakoja apie Vidurio terasos gyventojus ir apie jų gyvenimą joje. Apie aplink vykstančius neramumus, blogumus. Apie naujų draugų susiradimą, jų susivienijimą kilniam tikslui ir apie jų nuotykius gelbstint pasaulį. 

Pasakojimas vystomas tvarkingai – iš pradžių supažindinama su keliais veikėjais, su jų gyvenimu ir jų aplinka, kurioje ima dėtis blogi dalykai. Veikėjai leidžiasi į kelionę, kurioje tikisi išsiaiškinti, kokia šių blogybių priežastis, ir surasti savo tėvus, kurie yra jau seniai pradingę… Kelionėje veikėjai sutinka daug draugų, kurie keliauja kartu su jais. Keliautojai patiria daugybę nuotykių – ir linksmų, mielų, ir nemalonių, gąsdinančių, tikrai neviliojančių traukti pirmyn. Tačiau šių gyvūnėlių pasaulis griūva ir jie turi jį išgelbėti. Jie yra vieninteliai, kurie tai gali padaryti.

Knygos personažai – skrajūnas Rudis, pranašai Emas ir Esta, nuotykiautoja Ida, gudruolė, kurmis Dudsis ir dar daug kitų. Nors knygoje kai kurie vadinami vardų trumpiniais, paminimi ir jų tikri, pilni vardai. Pavyzdžiui, Idos pilnas vardas yra Idgrasilė Druskažolė. Knygoje apibūdinamas kiekvieno keliautojo charakteris, jis išlaikomas visą laiką. 

Veiksmas vyksta Vidurio terasoje, o pabaigoje persikeliama į Aukštutinę terasą, kuri ir yra visų neramumų priežastis. Visada žinai, kur šie pasaulio gelbėtojai keliauja. Jie visada ,,pasako’,’ kokia vieta jau pasiekta, kas matosi horizonte arba kur jie turėtų vykti. Manau, labai gerai, kad knygoje yra šios terasos žemėlapis. Tada daug lengviau įsivaizduoti atstumus ir pačias vietoves. 

Ši istorija apie vaikus, kurie per blogumus, vykstančius jų pasaulyje, neteko artimųjų ir kuriems lemta išgelbėti pasaulį. Istorija įtraukianti, įdomi. Visi keliautojų nuotykiai pasakojami su smulkmenomis. Ar tai visiems patiks, priklauso nuo skaitytojo. Vieni mėgsta žinoti viską, kitiems gal atsibosta skaityti. O man patiko. Smulkmenos leidžia jaustis, lyg būtum šalia, tarp veikėjų, lyg kartu su jais jaustum šilumą ir šaltį, liūdesį ir džiaugsmą. 

Knygoje vertinama draugystė, pasiaukojimas, paskutinių jėgų atidavimas dėl savų, dėl visiškai nepažįstamų, dėl viso pasaulio. Ši istorija moko, kad draugus reikia branginti, saugoti, padėti jiems. Nes kai prireiks pagalbos tau pačiam, padėti galės tik draugai.

Gintarė Kvieskaitė, 13 metų