Kur gyvena jaukumas?

Jaukumas gyvena ir palangės gėlytėje, ir knygų lentynėlėje, kurioje miega meškiukas, irlanguotoje antklodėlėje, ir vaikų šypsenoje, kada už lango sninga...

Kas būtinai turėtų būti vaikų kambaryje?

Vaikų kambaryje būtinai turėtų būti mama, sekanti vaikams prieš miegą pasakas.

Apie...

Violeta Palčinskaitė – poetė, dramaturgė, scenaristė, kurios eilėraščiai puikiai įsimenami ir mėgiami Lietuvos vaikų. Pirmąjį eilėraščių rinkinį išleido dar 1961 m., tad su šios poetės kūryba užaugo ir daugelis tėvelių, o tai tik įrodo, jog šios autorės kūryba nesensta. V. Palčinskaitė eilėraščiuose vaikams paprastai, aiškiai, tačiau tuo pačiu ir kūrybiškai, vaikui suprantamai kalba apie gyvenimo prasmę. Poetės kūryba švelni, žaisminga, spinduliuojanti gerumą. Autorei muzika yra labai artima, juk ir 2011-aisiais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) nominuota kaip geriausia metų knyga vaikams „Muzika troliui“ (išleista „Nieko rimto“) buvo įkvėpta kompozitoriaus Edvardo Griego kūrinių.Ne mažiau poetiška ir muzikali naujausia autorės eilėraščių rinktinė „Vaikų kambarys“ („Nieko rimto“), pačios poetės pageidavimu iliustruota Sigutės Ach.

Knygos

  • Stebuklinga Mocarto fleita, iliustravo Lina Eitmantytė-Valužienė. Vilnius: Nieko rimto, 2019
  • Vaikų kambarys, Violeta Palčinskaitė, iliustravo Sigutė Ach. Vilnius: Nieko rimto, 2017
  • Muzika troliui, Violeta Palčinskaitė, iliustravo Lina Eitmantytė-Valužienė. Vilnius: Nieko rimto, 2011

Apdovanotos „Nieko rimto“ knygos :)

  • „Muzika troliui“ – Geriausia 2011 metų knyga vaikams ir paaugliams. Apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Straipsniai:

  • Violeta Palčinskaitė – kiekvieno suaugusiojo širdyje gyvena vaikas. „Knygos per „Penki TV", 2013 m. lapkričio 20 d. Internete.
  • Vaikystės kambariuose su V. Palčinskaite. A. Musteikis, lžinios.lt, 2013 m. lapkričio 19 d. Internete.
  • Literatūrinis vidudienis „Poetė Violeta Palčinskaitė: manyje vis dar gyvena vaikas“ Š. Gerulytė, Šilutės žinios, 2013 m. lapkričio 15 d. Internete.
  • Violeta Palčinskaitė: “Gerumas ateina iš tėvų, iš vaikų kambario” Nieko rimto, 2014 m. vasario 22 d. Internete.