Papasakokite kokią pamokančią istoriją iš savo vaikystės.

Kartą, dar lankant darželį, teko įsivelti į vieną nemalonią istoriją. Pamenu, kaip įsisukau į gretimo kiemo kompaniją ir visi kartu ėjome valgyti žirnių. Iš kur galėjau žinoti, kad jie kažkam priklauso. Visi valgė, todėl pamaniau – jie niekieno. Arba visų. Tad ir aš neatsilikau. Gal todėl, kai pasirodė kaimynė, kuriai priklausė žirniai – visi išsilakstė kas sau, o aš likau ramiai stovėti aižydamas juos ir berdamas į burną. Nes neįtariau, kad darau kažką blogo. Kaimynė tuo patenkinta tikrai nebuvo. Todėl nusitempė mane pas tėvus ir aš vienintelis iš visų vaikų gavau pylos. Bet savo pamoką išmokau – nuo to karto vengdavau dėtis prie įtartinų kompanijų.

Apie...

Kūrybinį kelią pradėjo mokykloje. 2000-aisiais, dar būdamas mokinys, išleido fantastinių apsakymų rinktinę „Kurganas“. Dalyvavo įvairiuose literatūriniuose konkursuose. Respublikiniame Juozo Miltinio dramos konkurse psichologinis farsas „Česnakų šventė“ apdovanotas garbės raštu už sudėtingo žanro vystymą.

Baigus mokyklą ilgam atsiribojo nuo literatūros, tačiau daugiau kaip po dešimties metų pertraukos vėl grįžo prie jos.

„Pirmąją savo knygą būdamas pirmokas pasigaminau iš piešimo sąsiuvinio. Perkirpau ją pusiau, nupiešiau viršelį, didelėmis raidėmis išraičiau trumpą istoriją, kuri buvo skolinta iš „Batuoto katino“, ir knyga buvo baigta. Neužtrukau nė poros valandų. Tik gerokai vėliau sužinojau, kiek daug visko reikia tam, kad gimtų graži ir gera knyga. Todėl savo tikslo link judėjau labai mažais žingsneliais.  Kad neišgąsdinčiau mūzų ir, ko gero, kad pats neišsigąsčiau.“

Virgio Šidlausko kūryba ir straipsniai spausdinti žurnaluose ir laikraščiuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Ego“, publikuoti internetiniame dienraštyje bernardinai.lt, portale sos03.lt, knygose „Sunkūs metai 2013” ir „Sunkūs metai 2014”. 

„O štai 2017-aisiais debiutavau ir su pirmąja savo knyga vaikams „Ulfas ir stebuklinga barzda“. Ko gero, viskas tik prasideda, todėl laikykit kepures – laukia ilgas ir nuotykių pilnas kelias!”

Knygos

Straipsniai

  • „Metų knygos rinkimai“: knygą sukūrė naktimis ramindamas dukrą. Lrt.lt 2017 m. spalio 26 d. Internete.