Ilgiausia naktis
 • Ilgiausia naktis
 • Ilgiausia naktis
 • Knygos peržiūra
Formatas 13,7 x 20,6 cm
Viršelis kietas
Išleidimo metai 2020
Skirta nuo 14 metų
Puslapių skaičius 312
Vertimas Iš vokiečių kalbos vertė Indrė Dalia Klimkaitė
Viršelio dailininkas Briddy/Shutterstock

Ilgiausia naktis

Autorius Isabel Abedi
Viršelio dailininkas Briddy/Shutterstock
9,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 10

Kiekis

Aprašymas

– Ta naktis, – tarė jis žvelgdamas į dangų, tarsi kalbėtų su kuo nors, ko čia nėra. – Ta naktis prieš trylika metų tęsėsi iki šiandien. Jaučiu, kad dabar pagaliau gali išaušti rytas.

Ar kada nors atrodė, kad viskas aplink tave trapu ir netikra, regis, užtektų vos stumtelėti, ir visas gyvenimas subyrėtų kaip kortų namelis? Vitai kartais taip ir atrodo. Tik ji dar nežino, kiek šiurpių paslapčių, melų ir nutylėjimų gaubia jos kasdienybę. Kartais tam, kad sužinotum tiesą, reikia leistis į kelionę. Kartais reikia laukti trylika metų, kad baigtųsi ilgiausia tavo gyvenimo naktis.

Kuo ši knyga naudinga:

Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas

Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

Skaitant meniškai vertingas knygas lavėja literatūrinis skonis, skatinamas mąstymas, ugdomas vidinis žmogaus pasaulis

Vita su draugais planuoja visą vasarą automobiliu keliauti po Europą. Tai bus jų gyvenimo kelionė, pilnos dienos ir naktys šėlsmo, siautulio, juoko ir nuostabių būsimų prisiminimų. Netyčia ant tėčio darbo stalo rastas naujas žymaus rašytojo rankraštis įkvepia išsukti iš suplanuoto maršruto ir aplankyti mažą Italijos miestelį, kuriame vyks būsimo romano veiksmas. Draugai nė nepastebi, kaip nerūpestingos atostogos staiga pavirsta kvapą gniaužiančiu detektyvu, kuriame telpa meilė, mirtis ir šiurpios šeimos paslaptys.

Vokiečių rašytoja Isabel Abedi vertinama ir apdovanota už kūrybą jaunimui savo šalyje, Lietuvoje jos knygos taip pat mielai skaitomos. Penktasis autorės romanas paaugliams „Ilgiausia naktis“ Vokietijoje apdovanotas jaunimo literatūros premija „Auksinė Leslė 2017“, moksleiviai balsuodami internete išrinko šią knygą geriausia vokiškai parašyta knyga jaunimui. Vertinimo komisija pabrėžė, kad „ši istorija apie tiesos ilgesį melo kupiname gyvenime aktuali ir jaunimui, ir suaugusiems“. Romanas įtrauktas į trumpąjį literatūrinių apdovanojimų sąrašą „Buxtehuder Bulle“, į lietuvių kalbą jį išvertė patyrusi vaikų ir jaunimo literatūros vertėja Indrė Klimkaitė.

Isabel Abedi trylika metų dirbo reklaminių tekstų kūrėja. Vakarais po darbo rašydavo knygas vaikams ir svajodavo, kad kada nors ši veikla bus jos pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Svajonė išsipildė ir Isabel seniai pamiršo apie darbą agentūrose. Per tą laiką rašytoja išleido ne vieną sėkmės sulaukusią knygą vaikams ir paaugliams, daugelis jų verčiamos į užsienio kalbas.

Knygos leidybą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. 


Atsiliepimai

"Nes ilgesys - supratau tą naktį - nebūtinai skausmingas. Jis gali būti be galo saldus ir daug žadantis, jis gali palikti visus klausimus atvirus ir kartu atverti kelius viskam, ko trokštame"<br /> - Vita

Emilija 2021-11-01

Šauni kynga! Tikrai verta perskaityti, nenuvylė nors maniau, kad bus banaloka taip visai nebuvo, pabaiga nustebino.

Gabs 2021-09-20

Nuostabi! LABAI verta skaitymo.

Evita 2021-07-26

Visada skaitydavau amerikietiško stiliaus knygas paaugliams, nesvarbu, kokios šalies autoriaus rašytas. „Ilgiausia naktis“ priternkė suvokimu, kaip skiriasi jausmas, kai skaitai apie įvykius ir žmones, esančius toli, ir kai skaitai apie tuos, kurie yra artimesni visomis prasmėmis. Aš gu buvau Vokietijoje, buvau Italijoje, gal kažkur net ir visai netoli tų vietų, kuriose vyksta istorijos veiksmas, gal net buvau ten tuo pačiu metu. Prisimenu, kaip viskas atrodo, kaip kvepia, prisiminiau skonį ir valgiau kartu su veikėjais. Visai kitokia skaitymo patirtis, o ir pati knyga užbūrė: lėtesnė, ramesnė, daugybė sakinių, kuriuos norėčiau išrašyti ant sienų. Puiki!

Eglė R. 2020-11-12
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

  Noras

  8,79 €
  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos