• Akcija
Matildos efektas
Žiūrėkite video apie šią prekę!
Formatas 16,4 x 22,6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Kornelija Žalpytė
Išleidimo metai 2022
Skirta 8–11 m.
Puslapių skaičius 224
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Šarūnas Šavėla

Matildos efektas

Autorius Ellie Irving
Dailininkas Kornelija Žalpytė
8,79 €
10,99 €
20 %

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 9

Kiekis

Aprašymas

Matilda svajoja tapti mokslininke ir išradėja. Ji žavisi Marija Kiuri, Leonardu da Vinčiu ir Tomu Edisonu – ir nė neabejoja, kad vieną dieną taip pat atras ką nors, kas pakeis pasaulį. Jau dabar Matilda jaučiasi išradusi kai ką ganėtinai įspūdingo, tad labai nuliūsta nepavykus nugalėti mokslo konkurse. Ypač pikta todėl, kad teisėjai nepatikėjo, jog ji – mergaitė – viską sugalvojo ir padarė pati. Taip nesąžininga!

Matilda, pasiguodusi apie savo bėdas senelei, sužino, kad ši kadaise buvo mokslininkė – ir netgi atrado naują planetą! Tačiau profesorius Smokas pasisavino jos atradimą ir netrukus už jį gaus Nobelio premiją... Visiška neteisybė!

Senelė ir anūkė sugalvoja beprotišką planą: jos nuvyks į apdovanojimų ceremoniją Stokholme ir papasakos tiesą! Laukia nutrūktgalviška ir pilna neįtikėtinų nuotykių kelionė po visą Europą.

Kuo ši knyga naudinga:

- Lavinama vaizduotė

- Lavinama iškalba, žodynas, gebėjimas pasakoti istorijas

- Lavinama empatija

- Lavinamas humoro jausmas

- Lavinamas pastabumas, smalsumas

- Skaitant įtraukiančius kūrinius, lengviau pamėgti knygas

Kai Matilda nelaimi mokyklos konkurso, nes niekas netiki, jog ji pati sukūrė savo puikųjį išradimą, pirmiausia pasiguodžia senelei. Sužinojusi, kad močiutė kadaise buvo mokslininkė, o už jos atradimą Nobelio premiją už kelių dienų gaus kitas žmogus, mergaitė pasiūlo neįtikėtiną planą. Jos keliaus į apdovanojimų ceremoniją Švedijoje ir papasakos visą tiesą. Nuotykių knyga apie meilę mokslui bei išradimams ir teisybės paieškas skirta vidutinio mokyklinio amžiaus skaitytojams.

Britų rašytoja Ellie Irving užaugo tikrų knygų gerbėjų šeimoje – mama ją užrašė į biblioteką, kai būsimoji autorė dar nė nebuvo gimusi. E. Irving pradėjo rašyti septynerių ir jau yra sukūrusi nemažai knygų vaikams ir paaugliams. Istoriją apie Matildą ir jos pašėlusią kelionę šmaikščiais piešiniais ir grafinėmis detalėmis papuošė iliustruotoja Kornelija Žalpytė.

Norėdami pažiūrėti iliustruotojos Kornelijos Žalpytės ir rašytojos Ellie Irving pokalbį spauskite čia.


Atsiliepimai

Juokingiausia, beprotiškiausia nuotykių knyga apie moteris išdradėjas! Tia knyga, kuri jaunąjį skaitytoją ragina niekada nepasiduoti, nenuleisti rankų ir siekti savo tikslų, net jei viskas kartais atrodo prarasta, net jie ir atrodo neįgyvendinami. Šioje knygoje nagrinėjamas labai svarbus istorinis ir, pripažinikime, vis dar gajus reiškinys, kai mergaičių ir moterų pasiekimai yra nuvertinami, neįvertinami, pavagiami net, nes vyrams jie labiau tinka. Fantastiškas kūrinys gerai nuotaikai ir kovai už save!

Eglė R 2022-01-10

Palikite atsiliepimą

  Noras

  7,03 € 8,79 €
  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos