Spragtukas ir pelių karalius
Formatas 20 x 24.1 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Robert Ingpen
Išleidimo metai 2022
Skirta 0–99 m.
Puslapių skaičius 144
Vertimas Iš vokiečių k. vertė A. Laigonaitė

Spragtukas ir pelių karalius

Autorius E. T. A. Hoffmann
Dailininkas Robert Ingpen
19,99 €
15,99 €
ir sutaupykite 4,00 € (20%)

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 20

Kiekis

Aprašymas

Kūčių vakarą Marijai laikrodininkas ir išradėjas Droselmajeris įteikia ypatingą dovaną: medinį žmogeliuką Spragtuką, skirtą riešutams gliaudyti. Mergaitė juo išsyk susižavi. O vos laikrodžiui išmušus dvylika, Spragtukas atgyja. Taip prasideda neįtikėtina ir pilna stebuklų istorija. Leiskimės drauge su Marija ir Spragtuku į kelionę po paslaptingą pelių karaliaus ir princesės Pirlipatės šalį ir kartu su klasikinės pasakos herojais patirkime  burtus, nuotykius, meilę, sunkiausius iššūkius ir didžiausius džiaugsmus.

Didysis vokiečių romantikas E. T. A. Hofmanas (1776–1822) pasitikėjo vaiko vaizduote ir ją išaukštino. Visa, kas vyksta jo garsiojoje pasakoje „Spragtukas ir pelių karalius“ (1816), tariamai vyksta mažosios Marijos fantazijose. O gal sapne? O gal svajonėse? O gal iš tikrųjų? Nėra laiko labai tiksliems atsakymams, nes daugiasluoksniai, spalvingi, išradingi šios pasakos vaizdiniai tarsi ledo lytys patvinusioje upėje grūdasi vieni ant kitų, stumia, neša pirmyn. Gal kiek ilgėliau stabtelsim ant vienos lyties – „Pasakos apie kietą riešutą“, kuri tarsi kai ką paaiškina, kurioje jaunuolis, dar nėsyk nesiskutęs barzdos ir niekad neavėjęs aulinių batų, perkanda riešutą Krakatuką, ir tada princesė Pirlipatė vėl tampa graži. Bet paskui ir vėl tolyn vaizduotės upe – į Lėlių karalystę, į Saldainmiestį, į Uogienių šilelį...

Nieko keista, jog daug kas šį kūrinį lygina su kietu riešutu. Bet juk tą riešutą perkandusieji tikrai tampa gražesni!..

Kęstutis Urba

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;

- Ugdomas meninis skonis, grožio pojūtis;

- Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas;

Vieno žymiausių vokiečių romantikų E. T. A. Hoffmanno (1776–1822) pasaka apie užburtą princą Spragtuką, jo kovą su pelių karaliumi ir apie mergaitę Mariją, kuri gerumu, meile ir atsidavimu išsklaido kerus ir padeda Spragtukui nugalėti priešą. Pasakoje dera tikrovė ir fantazijos pasaulis, nuolat lydintis vaikų kasdienybę ir skatinantis apsvarstyti savo poelgius ir ketinimus.

Garsioji E. T. A. Hoffmanno pasaka leidžiama visa, nesutrumpinta ir iliustruota žymaus australų dailininko Roberto Ingpeno piešiniais. Už gyvenimo darbą kuriant įspūdingas iliustracijas geriausiems vaikų literatūros kūriniams R. Ingpenas apdovanotas H. K. Anderseno medaliu.


Atsiliepimai

Ar galima sužinoti: tai pilna Spragtuko versija ar tik istorijos trumpinta adaptacija?

Šarūnas 2023-12-11

Labai patiko tiek istorija tiek kaip atrodo knyga. Sužavėjo nuo pat pirmo puslapio.

Renata J 2023-01-22
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos