Šokolado diena
 • Šokolado diena
 • Šokolado diena
 • Knygos peržiūra
Formatas 17,4 x 25,1 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Emilia Dziubak
Išleidimo metai 2021
Skirta 0–99 m.
Puslapių skaičius 56
Vertimas Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila

Šokolado diena

Dailininkas Emilia Dziubak
7,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

Monika, pasipuošusi hulos šokėjų sijonėliu, straksėjo skambant lietaus ritmams ir pačiu laiku apsigyveno Dovydo kaimynystėje. Tai buvo šokio ir lietaus dienos. 

Tačiau paaiškėja, kad ateinantį pirmadienį mergaitei reikės išvykti. Dovydas ir Monika nenori išsiskirti. Jie nusprendžia ieškoti laiko rijikų – pirmadieniai turi dingti iš kalendorių. 
Šuoliais praeina daug pirmadienių. Visą laiką vaikai leidžia kartu, pasitinka šventes ir dalinasi saldžiai karčia šokolado plytele.
Tai nutylėjimų pilnas pasakojimas apie šeimą, išsiskyrimą, laiką ir vaikus, kurie nori greičiau suaugti.

Kuo ši knyga naudinga:

• Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

• Meniškos, stilingos iliustracijos lavina meninį, estetinį suvokimą, grožio pojūtį

• Lavėja kūrybiškumas, vaizduotė, fantazija

• Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas

• Skaitant meniškai vertingas knygas lavėja literatūrinis skonis, skatinamas mąstymas, ugdomas vidinis vaiko pasaulis

Anna Onichimowska gimė 1952 m. Varšuvoje. Ji yra daugiau nei penkiasdešimties knygų vaikams, paaugliams ir suaugusiems, daugybės spektaklių ir filmų scenarijų autorė, Lietuvos skaitytojams jau pažįstama iš paveikslėlių knygų „Kur nuėjo sapnas“ bei „Krosnelė, kepuraitė ir apkepas“. Rašytoja gavo daug prestižinių apdovanojimų Lenkijoje ir užsienyje. Jos kūriniai publikuojami vengrų, prancūzų, slovėnų, lietuvių, korėjiečių, vokiečių, švedų, italų ir kinų kalbomis. Autorė tarsi seismografas fiksuoja ne tik visą mažųjų skaitytojų jai adresuotą informaciją, bet ir vaikų nuotaikas, svajones, džiaugsmus ir liūdesį. Anna mielai klausosi jaunų žmonių pokalbių tramvajuje, taip pat turi daug jaunų draugų, kurie patiki jai savo paslaptis.

Knygoje „Šokolado diena“ pasakojama apie šokoladu kvepiančią dviejų vaikų draugystę, stipresnę net už pirmadienių bei nežinios baimę, ir norą kuo greičiau užaugti. Nors kūrinyje kalbama apie sunkias ir skaudžias patirtis, tačiau lengvas ir šiltas pasakojimo stilius leidžia tikėti, kad galiausiai viskas įveikiama – net ir patys baisiausi pirmadieniai. Šis kūrinys įkvėpė Lenkijos kino kūrėjus pagal jį pastatyti filmą.

Knygą jaukiais ir meniškais piešiniais papuošė lenkų dailininkė Emilia Dziubak, Lietuvos skaitytojų pamilta už ypatingas iliustracijas knygoms „Apkabink mane“, „Mama, kur tu?“, „Būti tigru“, „Atgijęs namas“, „Ilga kelionė“, „Mažoji Smilgelė Laimės šalelėje“.


Atsiliepimai

visai nesupratau šios knygos

Marija Ž 2024-04-09

Knygos siužetas labai jautrus, labai įtraukiantis. Lengva skaityti.

Vitalija B 2024-02-01

Labai jauki ir graži knyga. Emilijos Dziubak ilistracijos užbūria, vien dėl iliustracijų norisi nusipirkti visas knygas. Knyga įdomi, patiko sūnui, perskaitė susidomėjęs ir įvertino iliustracijas.

Renata J 2024-01-30

Mielas ir jautrus pasakojimas, buvo ką aptarti visai šeimai. Istorija įsiminė ilgam. Atsiversime dar ne vieną kartą. O iliustracijų grožis!

Marija 2021-05-25
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

  Goris

  7,99 €
  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos