Melų medis
Formatas 16.4 x 22.6 cm
Viršelis kietas
Apdovanojimas Yra
Išleidimo metai 2021
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 320
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Rūta Razmaitė
Viršelio dailininkas Lena Kliukina

Melų medis

Autorius Frances Hardinge
Viršelio dailininkas Lena Kliukina
9,99 €

Lojalumo porgrama Pirkdami gausite iki 3 lojalumo taškų.

Kiekis

Aprašymas

Ar čia ta pati geroji Feitė?

Mergaitė veidrodyje atrodė pasiryžusi bet kam. Ir ji anaiptol nebuvo gera, tai buvo matyti iš pirmo žvilgsnio.

Iš pažiūros Feitė – kukli, klusni ir santūri keturiolikmetė mokslininko duktė. Tačiau ji ryžtinga ir sumani, o jos smalsumas ir žinių troškulys – beribiai. Nuo Feitės nieko nenuslėpsi. 

Feitė išsiaiškina tėčio paslaptį apie Melų medį – augalą, kuris bijo šviesos ir minta melu. Jei pasakysi jam melą ir jį paskui paskleisi, medis užaugins vaisių. Tam, kas suvalgys vaisių, bus atskleista nežinoma tiesa apie labiausiai rūpimą dalyką. Kuo daugiau žmonių patikės melu, tuo didesnis vaisius, tuo didesnė paslaptis bus atskleista...

Kai kitą dieną Feitės tėtis randamas negyvas, ji vienintelė tiki, kad į jį buvo pasikėsinta. Ir tiki, kad Melų medis jai padės išsiaiškinti žudiką. Kad ir ką tektų dėl to padaryti.

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus

- Skaitant fantastines knygas, lavėja vaizduotė, kūrybiškumas, inovatyvumas, gebėjimas rasti kūrybiškus sprendimus netikėtose situacijose, skatinamas pasitikėjimas savimi ir tikėjimas, kad viskas yra įmanoma

- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo

- Skaitant įtraukiančias istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Feitės šeima atkeliauja pagyventi į nedidelę atokią salą, mat kolegos mokslininkai kviečia jos tėtį apžiūrėti radinių. Tačiau paaiškėja, kad tai ne vienintelė priežastis, kodėl jie čia atvyko. Saloje knibžda paslapčių, kurias Feitė ketina išsiaiškinti. Ar melas gali padėti atrasti tiesą? Knygoje dera detektyvinis siužetas, istorinės devyniolikto amžiaus pabaigos detalės ir šiurpios paslaptys.

Britų rašytojos Frances Hardinge (g. 1973 m.) knyga susilaukė didelio kritikų ir skaitytojų dėmesio. „Melų medis“ 2016-aisiais nominuotas Carnegie medaliui, o 2015-aisiais gavo net du „Costa“ apdovanojimus – už geriausią vaikų ir paauglių knygą ir už geriausią metų knygą.

Lietuvoje ši knyga pasirodo jau antrąjį kartą, šįkart jos viršelį puošia dailininkės Lenos Kliukinos iliustracija. 


Atsiliepimai

Ištisas valandas galėčiau kalbėti apie šią knygą. Frances Hardinge yra nesuvokiamos vaizduotės ir meistriškumo rašytoja! „Melų medis“ – įspūdinga istorija apie melus, Viktorijos laikų papročius ir prietarus, mokslą, kuris moterims ir juo labiau mergaitėms buvo užgintas. Rekomendacija Nr. 1!

Eglė Ramoškaitė 2021-09-16

Turim pirmąjį leidimą. Šauni knyga, patiko ir man, ir paaugliui ;)

Zita 2021-08-26
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos