Advento kalendoriai šventiniams įkvėpimams

Advento kalendoriai šventiniams įkvėpimams

Apie advento kalendorius – įvairiausias dovanėles, skirtas kiekvienai dienai nuo gruodžio 1 dienos iki pat Kūčių vakaro, žino turbūt kiekvienas. Bet ar žinote, kad pirmieji advento kalendoriai atsirado jau XIX amžiaus viduryje Vokietijoje? Protestantai ant durų kreida žymėdavo kiekvieną advento dieną, vėliau dvidešimt keturias dienas iki Kalėdų paminėdavo uždegdami po žvakutę. Šiandien advento kalendorių yra visokių visokiausių – pačių didžiausių (71 metro aukščio ir 23 metrų pločio advento kalendorius buvo sukurtas 2007 metais Londone, kuriuo pažymėtas šv. Pankroso geležinkelio stoties atnaujinimas), pačių brangiausių, kainavusių 50 tūkst. JAV dolerių, advento kalendorių, kuriuose kiekvieną dieną gali rasti po programavimo patarimą, tačiau kad ir kaip tas kalendorius atrodytų, tikslas visuomet buvo toks pat: pažymėti kiekvieną dieną iki Kalėdų. 

Leidykla „Nieko rimto“ artėjant šiam nepaprastai giliam, gražiam ir jaukiam laikotarpiui kviečia prisiminti, kad prasmingiausia dovana yra laikas, praleidžiamas kartu. Skaitykite, žavėkitės ir ieškokite įkvėpimų advento kalendoriuose, kurie suartina!

Advento knygos

Advento knygos – tai knygos, sukurtos taip, kad kiekvieną dieną galėtumėte pasidovanoti sau ar padovanoti po skyrelį nepaprastos istorijos jūsų mylimiausiems!

Marko Leino „Kalėdų istorija“ – visiems be išimties skirta be galo jautri dvidešimt keturių skyrių knyga, pasakojanti apie mažą vienišą berniuką Mikalojų, kuris tampa pirmuoju Kalėdų seneliu. Jei esi geraširdis, pasiaukojantis ir tiki stebuklais, gali nuveikti bet ką. Tačiau argi įmanoma per vieną naktį apdovanoti visus pasaulio vaikus? Siekiant šio nepaprasto troškimo žvejo sūnui Mikalojui teks pažinti daugybę žmonių, paslapčiomis gaminti žaisliukus piktojo staliaus Izaoko dirbtuvėje, rogėmis apkeliauti užpustytus Suomijos kaimelius ir netgi prisijaukinti pulkelį laukinių elnių. Tai knyga, kuri jau tapo ne vienos šeimos tradicija ir kiekvienais metais advento laikotarpiu yra skaitoma iš naujo. 

Alex T. Smith knygos „Kaip Vinstonas Kalėdas atnešė“ ir „Kaip Vinstonas Kalėdoms grįžo namo“ – tai 4-8 metų skaitytojams skirtos knygos, pasakojančios peliuko Vinstono nuotykius, su kuriais jis susiduria gabendamas laišką Kalėdų seneliui ir keliaudamas po visą Europą ieškant paslaptingos pelės iš prisiminimų. Vinstono nuotykiai – ne tik skaitomi advento kalendoriai: kiekvieno skyriaus pabaigoje yra ir užduotėlė, skirta pasiruošti ir pasipuošti gražiausioms metų šventėms!

Kišeniniai advento kalendoriai 

Tanios Rex „Kišeniniai advento įkvėpimai“ (pamenate tokias knygas kaip „Ponas kampas“, „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ulfas ir povandeninis miestas“, „Ugnikalniukas ieško draugų“? Visas jas iliustravo Tania Rex!) – tai kortelių kalendorius, kuriame kiekvieną dieną rasite po idėją ar įkvėpimą šventinei nuotaikai sustiprinti. Gražiausia dovana visada yra ta, kuri tarsi pripildo vidų šiltos arbatos!

Daugiau šventinių niekorimtiškų knygų rasite ČIA

Blizgančių sparnų!