Leidyklos užkulisiai – kuo gyvenome šią savaitę?

Leidyklos užkulisiai – kuo gyvenome šią savaitę?

Kiekvieną savo klientą (koks keistas atrodo šis žodis!) laikome draugu – bendruomenės nariu, kuriam literatūra reiškia tiek pat, kiek ir visiems leidyklos gyventojams. Kuris žavisi sparnuotais piešiniais ant puodelių ir vos pamatęs „Nieko rimto“ logotipą pajunta, kad ten yra ir dalelė jo. Kiekvieną dieną galvojame apie jus: svarstydami, kokią knygą išleisti, kokios tiražą pakartoti, kas jus pradžiugintų – nebūtinai knyga, kartais patarimas ar mielas video, priverčiantis nusišypsoti. Tad ką nuveikėme šią savaitę? 

Pristatėme birželio naujienas

Nepaprastai lauktą vienos populiariausių visų laikų leidyklos autorių – Kimberly Brubaker Bradley („Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ ir „Karas, kurį galiausiai laimėjau“) – knygą „Pusiaukelėje į dangų“, fantastiškai smagią skiemenuotą Katarínos Macurovos knygelę „Jūra meškio sode“, gilią ir itin menišką Edward van de Vendel ir Marije Tolman knygą „Lapiukas“ ir trigubą žaidimą-dėlionę „Džiunglės“, kurios reklamų nufilmuoti niekaip negalime, nes vaikai, kuriems davėme išbandyti pavyzdinį variantą, tiesiog atsisako jį grąžinti. 

Džiaugėmės žaidimais

Pačios populiariausios, vaikų iš karto pačiumpamos vos įėjus į knygynėlį, knygos... Žaidimai! Įdomu tai, kad apie savaitės nugalėtoją – „Didžiąją drakonų žaidimų knygą“– daug nekalbėjome, tačiau vaikai iš kažkur apie ją žino ir žino taip, kad net spygteli paėmę į rankas. Kartą ėmėme ir paklausėme ir, pasirodo, darželyje šią knygą-žaidimą visada kas nors atsineša ir nebūtinai duoda pažaisti kitiems :) 

Ieškojome kolegos (vis dar ieškome!)

O gal tai jūs? Gal vis pasvarstote, kad norėtumėte prisijungti prie „Nieko rimto“ komandos? Dirbti su kygomis – daug daug daug knygų? Nėra geresnės progos, tikrai. Vasara – pats puikiausias metas pabalnoti žirgus ir iš lėto pajudėti svajonių link! Ieškome entuziastingo, komunikabilaus, gebančio rašyti laiškus ir kalbėti anglų kalba, niekorimtuko, kuris padėtų užtikrinti sklandų leidybos procesą.

Sukirtome rankomis dėl trijų naujų knygų leidybos

Dar nenorime išduoti, kokios tai bus knygos, tačiau galime tik užsiminti, kad tai paaugliams (ir, žinoma, suaugusiems) skirtos knygos. Pagal vieną iš jų sukurtas pats mieliausias kalėdinis „Netflix“ serialas, o kitos dvi – magiškieji „The New York Times“ bestseleriai!

O dabar pasiraitojame rankoves ir.... dirbame toliau!