Linksma, saldi ir kvepianti vasara – dviejų dalių dėlionė ,,ABC draugai‘‘! Tikriausiai neatsitiktinai ant dėžutės įsikūrė braškė...

Pas mus prigulė meškis su ,,M‘‘ rudame meškio kailio fone. Taškuota boružė su ,,B‘‘ dėmėtame danguje. Undinėlė su uodeguotąja ,,U‘‘... 

Kaip viskas apgalvota kūrėjos! Iki tobulybės. 

,,J‘‘ porelė sujungta jūros bangomis, ,,R‘‘ – rakto kojelėmis, ,,Ž‘‘ – žuvyčių pelekais. Gali žavėtis, lyginti. Ir diskutuoti... 

Dukrytė nepažino laumžirgio (keistume į lapę), švyturio (keistume į šuniuką), herbo ir ylos (nesugalvojau kažko paprasčiau. Ech, čia gal tik mūsų dukrytei tai nepažįstama).

Oi, gal įmanoma raides išmokti per vieną vakarą? Taip aiškiai kortelėse surikiuota. 

Na, mums nepavyko, nes mes pasidavėme kūrybai. Žaidimas vienas, o panaudojimo galimybių sugalvojome kelias.

Pirmiausia penkiametė dukrytė puolė ieškoti kortelės poros pagal šalia paveikslėlio užrašyto žodžio pirmąją raidę. Laaabai paprasta ir smagu. Stalo neužteko, kraustėmės ant grindų...

   

Vėliau įsigudrino ieškoti poros žvilgčiodama į kortelę, kurioje dailiai išrikiuotos visos poros. Pagal abėcėlę. Štai, pagalvojau, dukrytė jau gudrauja naudodamasi ,,špera‘‘. Bet puiku, kad tos mažosios galvelės nepasimeta ir išnaudoja visas galimybes (kokias tik sugalvoja).

Korteles apvertėme, sumaišėme ir ieškojome poros pagal sujungimo linijas. Oi, žinoma, sunku, bet kaip įtraukė!
Kai surado visas poras, sugalvojo jas sudėti iš eilės, kaip nupiešta kortelėje. 
Ir, atrodo, jau viskas, belieka stropiai mokytis pažinti raides. Bet mes sugalvojome dar daugiau veiklos (ne ne, neišsisukinėjame nuo tikslo – susidraugauti/pažinti raides).
Ir dar, ir dar!.. Atskyrėme raides nuo paveikslėlių ir galvojome žodžius. Tos pačios raidės, jau panaudotos kitame žodyje, imti negalima! Pradėjome nuo vardo. O toliau – kas šovė į galvą. Smagu, kad ir aš pasukau galvelę. 


Štai kas mums pavyko:

O ką gali sugalvoti Tu? Net gimė mintis parungtyniauti su draugais – kas daugiau sugalvos žodžių iš mūsų abėcėlės. Pasikartoju – tos pačios raidės imti negalima.

Taip svajingai nusiteikusios sudėjome korteles į dėžutę. Oi, tik stropiai nebeporavome jau, tai mums išėjo pilvota dėžutė, iki galo neužsidaranti. Ateityje gal galima aukštesnę dėžutę iškepti dėlionių žaidimams? Bent šiai užtektų vieno papildomo centimetro…
Ačiū už suteiktą galimybę mokytis raidžių linksmai! Mes jas būtinai nusinešime pas dukrytę į darželį.

 

 

Lėja su mama Ramune