Esama istorijų, kurios netelpa puslapiuose – jos kviečia išeiti, ieškoti, pažinti. Tai nepaprastos istorijos, leidžiančios patiems tapti veikėjais. Pati naujausia – Kęstučio KasparavičiausKaimynė už kampo“.

Pagrindinis veikėjas, triušis Rausvanosis, gyvena Paskutinėje g., seno namo trečiame aukšte, ir mėgsta skaityti baisias knygas. Labiausiai jis bijo gyvačių, nors nė vienos nėra matęs.

Vieną dieną į namą atsikrausto labai labai ilga kaimynė. Ir Rausvanosiui smalsu su ja susipažinti, kad ir kas ta ilgoji būtų. Jis leidžiasi gatvėmis paskui, vis bandydamas susitikti kaimynę akis į akį, tik bėda, kad tos akys kažkur ilgo kūno priekyje. Triušis bėga gatvių labirintais, kiekvienoje sutikdamas įdomių gyventojų, kurie yra neatskiriama tos vietelės dalis. Tenka apskuosti kvartalą: pasukti į Gaisro g., Genių g., Gaiviąją g., tada pasivyti autobusą Kamščių g., iš ten į Bazilikų g., Raudonų Plytų g. smukti į kepyklėlę, o iš jos į vidinį kiemą, ir pagaliau grįžti namo į Paskutinę g. Tik čia jis pamato nuostabias kaimynės akis. Tokias nuostabias, kad nėra ko bijoti. Su tokia gražuole galima drąsiai ir kakavos išgerti.

Bet istorija nesibaigia: autorius ir iliustratorius Kęstutis Kasparavičius kviečia pratęsti istoriją ir patiems tapti veikėjais. Knygoje „Kaimynė už kampo“ jis paslėpė ne vieną vaizdinę mįslę. Prieš pradėdamas kurti iliustracijas jis kartu su fotoaparatu klaidžiojo gatvelėmis, nusifotografavo patikusius pastatus, patikusius kampelius, o vėliau viską nupiešė, pridėdamas papildomų detalių. Taigi norėdami įminti mįslę, turite patys leistis į ekspedicinę kelionę po Vilniaus senamiestį. Galbūt netgi atpažinsite vienoje iš kavinių dirbantį Barsuką? Nors toje vietoje kavinės jau nebėra, bet Barsukas juk kur nors turėjo likti?

Pats autorius, norėdamas iš anksto pasidalinti keliomis iliustracijomis iš būsimos knygos savo „Facebook“ paskyroje pasiūlė pažaisti ir atspėti, kurioje gatvėje stovi vienas ar kitas pastatas, nes knygoje gatvių pavadinimai ir namų numeriai – sugalvoti. Atsakymai pasipylė akimirksniu. Didieji Kęstučio skaitytojai džiūgavo teisingai įminę mįsles.

Tad jei ir patys esate smalsūs, o namuose turite dar didesnių smalsūnų, paskirkite kelias savaitgalio popietes pažinčiai su triušio Rausvanosio miestu. Knyga „Kaimynė už kampo“ kviečia atrasti, kas slepiasi čia pat, galbūt tiek kartų praeita pro šalį, bet taip ir nepastebėta tyliai kuria savas istorijas, kiekvienas gali jų pasiklausyti. Galbūt jums pasiseks ir atrasite, kur gyvena pats triušis Rausvanosis ir jo ilgoji kaimynė?

Agnė Skučaitė-Leonavičienė