Apie gyvenimą Tinginių šalyje

Tinginių šalis atsirado be galo seniai.
Bent jau žmonių galvose tai tikrai.
Panašu, kad kai tik žmonės pradėjo rimčiau dirbti, tai tuo pat metu pradėjo ir tingėti.
Turbūt visi mes gana dažnai pasvajojame apie tokią stebuklingą, bet realybėje neegzistuojančią šalį. Šalį, kurioje visiškai nieko nereikia dirbti, bet gali turėti visko, ko tik užsigeidi. Kur įvairiausi skanumynai ir kitos gėrybės auga tiesiog ant medžių ir tereikia tik trupučiuką pasistiebti, kad jų turėtum į valias. Galima rasti begalę įvairių tautų sukurtų pasakų apie tokią kažin kur esančią šalį ar įvairiausius keistus išradimus, pradedant stebuklinga staltiese, skraidančiu kilimu ir baigiant burtų lazdelėmis ar Aladino lempa.

Ir turbūt čia nėra nieko blogo, štai šitaip kartais pasvajoti. Gyvenimas taptų be galo pilkas ir nuobodus, jei visada galvotume tik racionaliai ir pamatuotai. Tikrai nemanau, kad ši knyga galėtų kam nors pakenkti. Todėl ji skirta visiems.
Iš pirmo žvilgsnio Tinginių šalis atrodo išties ideali vieta gyventi..
Kitas dalykas, kai pradedi gilintis, kaip toje Tinginių šalyje viskas būtų iš tikrųjų, jeigu tokia šalis egzistuotų. Taigi atrandi, kad nebūtų taip viskas ir paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. O kartais net kiltų labai rimtų nesusipratimų.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Čia tik labai trumpa ištraukėlė apie tai:

Dviračiais paprastai visi važinėja po vandeniu. Tačiau, kai labai karšta ir sumanai kiek sušlapti, geriau išnirti į paviršių. Mat vanduo Tinginių šalyje yra be galo sausas. Tiek sausas, kad kai kurios žuvys neiškentusios išlipo krantan ir pradėjo giminiuotis su karvėmis. Dėl to čia dažnai gali sutikti Juodmargių Karviažuvių. Jos šiaip jau nelabai kam tinkamos, todėl buvo nuspręsta, kad geriausia joms būtų dirbti taksi.
Taksi patogiausia išsikviesti fotoaparatu, nes telefonai skirti skusti barzdoms. Taksi keliauti yra tikrai patogu, be to, tai nieko nekainuoja, kaip ir visa kita Tinginių šalyje. Tiesiog užšoki Juodmargei Karviažuvei ant uodegos, garsiai sušunki, kur norėtum nuvykti, ir gali būti visiškai tikras, kad... ten niekada neatsidursi.

Iš knygos TINGINIŲ ŠALIS

Apie tai, kaip atsirado knyga

1993 m. Vokietijos leidyklos „Esslinger“ (su kuria tuo metu daug dirbau) vadovas pasiūlė pagalvoti apie naują knygą. O pasiūlyta tema ir buvo: Tinginių šalis.
Taigi galėjau daryti ką tik noriu... Kadangi tuo metu tekstų pats dar nerašiau, todėl pavaizdavau viską paveikslėliais. Pradžioje suderinau su leidėju eskizus, paskui nupiešiau 12 didelių iliustracijų, priešlapius, iliustracijas tituliniam puslapiui ir viršelį. Trumpai tariant, visą knygą. Palikau tik tuščias vietas tose didelėse iliustracijose būsimam tekstui.
O tekstus vėliau šiai knygai rašė vis skirtingi autoriai. Kiekviena kalba vis kitas.
Iš viso knyga išleista 8 kalbom.

Ir štai dabar pagaliau Tinginių šalis išleista su mano paties parašytu tekstu.
Be to, šiam naujajam leidimui nupiešiau 40 nedidelių naujų iliustracijų. Taigi naujoji knyga dvigubai pastorėjo ir dabar Tinginių šalis skaitytojams pristatoma visa jos didybe, su visom grožybėm, privalumais ir nesusipratimais.