Kur baigiasi realybė?

Kaip tikra moteris, tiesiog privalau atsakyti klausimu į klausimą. Kaip gali baigtis tai, kas iš esmės neegzistuoja? Mes aprėpiam tik mažą dalelę visumos savo ne itin išvystytais jutimo organais ir dar sugebam visą tą informaciją interpretuoti kiekvienas savaip. Jei pojūčiai – tik nervinių signalų rinkinys smegeninėse, kas galėtų teigti, kad sapnai (tas pats signalų rinkinys) yra mažiau realūs? Jei už mūsų, kad ir begalinės, visatos ribų yra kitų visatų veisykla, ar gali būti tikras, kad bet kuris kuriantis istorijas žmogus – ne imtuvas, gaudantis iš ten atsklindančias bangas? Jei yra begalybė visatų ir begalybė tikimybių, tai vadinasi, viskas, kas tik įmanoma, jau įvyko ar vyksta dabar. Aha, pasakysit, na, nusifilosofavo šita moteriškė... prisipažįstu, aš tik prisižiūrėjau per „Discovery“ protingų laidų. O jei jums kas nors pasakytų, kad gyvenate Matricoje, kokią tabletę pasirinktumėte? Jei realybės nėra. Tik mūsų smegenų sukurtas 4D kinas.

Kur plauktumėte svajonių laivu?

Dabar tai jau galėčiau pulti meluoti. Papasakoti apie tai, kaip trokštu pamatyti iš arti Saturno žiedus ar atsidurti kur nors viename iš savo sukurtų pasaulių. Deja, deja... viskas daug žemiškiau ir truputį skausminga. Jei staiga prieš nosį nusileistų laivas, galintis mane akimirksniu nunešti bet kur... aš vis tiek pasirinkčiau vienintelę kelionę iš visų galimų. Atidaryčiau duris į mylimo žmogaus kambarį. Geriau paryčiais, kada jis dar miega. Šmurkštelčiau po antklode, priglusčiau prie jo visu kūnu, gerdama pažįstamą kvapą ir tirpdančią šilumą. Kad ir kokias stebuklingas keliones man gali pasiūlyti, pasirinkusi bet kurią kitą, aš visą gyvenimą gailėčiausi nepasirinkusi kitaip. Man nusibodo visą odą išraizgiusios nematomos ilgesio tatuiruotės. Užkniso mirtinai.

Apie...

Neringa Vaitkutė po truputį rašinėti pradėjo būdama vos aštuonerių. Ir tai darė nuolatos. Tačiau pati pripažįsta, kad fantastikos žanras ją sužavėjo pats pirmas ir rašyti apie fantastinį pasaulį – daug įdomiau negu apie supančią kasdienybę. N. Vaitkutės knygos stebina iki smulkiausių detalių apgalvotu ir itin tikrovišku pasauliu, kuriame prieš blogį kovoja dar niekada literatūroje neregėti veikėjai – skrajūnai,  gudruoliai, nuotykiautojai. Neringa meistriškai kuria pasakojimo įtampą ir tam nenaudoja bereikalingo smurto. Rašytoja jaunuosius skaitytojus užburia neįtikėtinais vaizdais, prikemša jų galveles įvairiausių faktų ir ragina tikėti, kad net ir būdamas mažas gali nuveikti daug.N. Vaitkutė užsimena, kad burlaivių ir skrajūnų pasaulis bus ne vienintelė jos sukurta šalis.

Knygos

 • Klampynių kronikos 2. Neramios dienos, Neringa Vaitkutė, iliustravo Neringa Vaitkutė. Vilnius: Nieko rimto, 2020
 • Klampynių kronikos, Neringa Vaitkutė, iliustravo Monika Mitkutė. Vilnius: Nieko rimto, 2018
 • Neišduosiu tavęs, Neringa Vaitkutė, iliustravo Marija Smirnovaitė. Vilnius: Nieko rimto, 2017
 • Devynetas tamsos nešėjų, Neringa Vaitkutė, iliustravo Gediminas Skyrius. Vilnius: Nieko rimto, 2016
 • Miestas be padangės, Neringa Vaitkutė, iliustravo Gediminas Skyrius. Vilnius: Nieko rimto, 2015
 • Šnabždesiai bedugnėje, Neringa Vaitkutė, iliustravo Lina Eitmantytė-Valužienė. Vilnius: Nieko rimto, 2015
 • Tamsa, kuri prabudo, Neringa Vaitkutė. Vilnius: Nieko rimto, 2014
 • Vaivorykščių arkos, Neringa Vaitkutė, iliustravo Lina Eitmantytė-Valužienė. Vilnius: Nieko rimto, 2013
 • Titnago plunksna, Neringa Vaitkutė, iliustravo Lina Eitmantytė-Valužienė. Vilnius: Nieko rimto, 2014

Apdovanotos knygos

Geriausia 2018 metų knyga vaikams ir paaugliams (IBBY Prano Mašioto premija) – Neringos Vaitkutės  „Klampynių kronikos“ (iliustravo Monika Mitkutė)!

Straipsniai:

 • Rašytoja N. Vaitkutė – apie fantastiką, kuri slepiasi tėvų lentynose. Nieko rimto, kauno.diena.lt, 2016 m. birželio 21 d. Internete.
 • Kaip su vaikais atostogauja rašytoja N. Vaitkutė. Simona Kalvelytė, delfi.lt, 2016 m. birželio 9 d. Internete.
 • Pokalbis su... Neringa Vaitkute. Kittywriterpsl.wordpress.com, 2016 m. kovo 22 d. Internete.
 • Neringa Vaitkutė: „Ryžtis avantiūrai rašytoją Neringą Vaitkutę paskatina nuobodulys“. Simona Kalvelytė, Lrytas.lt, 2015 m. rugsėjo 18 d. Internete.
 • Neringa Vaitkutė: „Tiesiog pasakiau mylimam vyrui: dabar aš rašysiu knygą“. 15min.lt, 2015 m. kovo 26 d. Internete.
 • Neringa Vaitkutė: „Nelaukiu, kol ant peties nusileis rožinė pūkuota mūza“ Interviu.eu, 2013 m. gruodžio 6 d. Internete.
 • Knyga „Vaivorykščių arkos" atveria vartus vaikiškam „fantasy" Lietuvoje. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, 2013 m. vasario 14 d. Internete.
 • Pirmosios lietuviškos maginės fantastikos knygos autorė Neringa Vaitkutė. J. Cicėnas, Žurnalistika kitaip, 2013 m. vasario 21 d. Internete.
 • Mokytojos knyga taps bestseleriu? D. Šepetytė, „Respublika“, 2013 m. vasario 13 d. Internete.
 • Neringa Vaitkutė: „Man labai patinka pasauliai be apribojimų“ Nieko rimto, 2014 m. kovo 10 d. Internete.