Šis tas apie medūzas
Viršelis kietas
Išleidimo metai 2023
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 253
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Almantė Rimavičienė
Viršelio dailininkas Terry Fan & Eric Fan

Šis tas apie medūzas

Autorius Ali Benjamin
Viršelio dailininkas Terry Fan & Eric Fan
11,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 12

Kiekis

Aprašymas

Ponia Turton sako, kad kai nutinka kažkas nepaaiškinamo, tai reiškia, kad pasiekėme žmogiškųjų žinių ribas. Tada ir prireikia mokslo pagalbos. Mokslas padeda rasti atsakymus, kurių niekas kitas negali pateikti.

Spėju, niekada nebuvai sutikusi ponios Turton.

Bet „kartais tiesiog taip atsitinka“ nieko nepaaiškina. Tai visai nėra moksliška. Bet ištisas savaites nežinojau nieko daugiau.

Iki pat tos akimirkos, kai stovėdama pirmojo aukšto ekspozicijoje per stiklą pažvelgiau į medūzą.

Siuzė nuo pat mažens turėjo tik vieną draugę – Franę. Jos kartu svajodavo, juokdavosi, žaisdavo, kurdavo ateities planus ir dalindavosi mintimis apie viską. Tačiau net ir gražiausios draugystės kartais nutrūksta. Siuzė nežino, kaip užpildyti slegiančią tuštumą, tad nustoja kalbėtis su žmonėmis ir kaip apsėsta ima domėtis medūzomis, nes galbūt būtent jos iš mergaitės atėmė Franę.

Tai jautri ir poetiška istorija apie dviejų mergaičių draugystę, netekties skausmą, klaidas, kurių neįmanoma ištaisyti, žodžių svarbą, tylos galią bei tai, koks įspūdingas ir pilnas stebuklų yra pasaulis, kai į jį įsiklausai ir įdėmiai įsižiūri.

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus

- Skaitant knygas apie bendraamžius, suteikiama galimybė per kito vaiko ar paauglio patirtis daugiau suprasti apie gyvenimą, aplinkinius bei save patį, kartu išgyventi sudėtingas situacijas, pamatyti, kaip kiti žmonės sprendžia problemas, pasvarstyti, kaip būtų galima pačiam jų išvengti

- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo

- Skaitant įtraukiančias, talentingai parašytas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Kai Siuzės geriausia draugė nuskęsta, ji negali tuo patikėti, juk Franė buvo puiki plaukikė. Mergaitė nusprendžia, kad vienintelė priežastis, dėl kurios galėjo įvykti nelaimė – tai nuodinga medūza. Siuzė nustoja bendrauti su aplinkiniais žmonėmis ir ima domėtis pavojingosiomis jūrų būtybėmis, tikėdamasi išsiaiškinti, kas iš tiesų nutiko. Apysakoje dera intriguojanti enciklopedinė informacija apie medūzas ir jautri bei dramatiška dviejų mergaičių draugystės istorija. Knyga skirta skaitytojams nuo dešimties metų, tačiau jos psichologizmas ir poetiška kalba patrauks ir suaugusiuosius.

Debiutinis amerikiečių rašytojos Ali Benjamin kūrinys vos pasirodęs susilaukė didelio literatūros kritikų bei skaitytojų dėmesio ir tapo „The New York Times“ bestseleriu. Knyga buvo nominuota daugybei apdovanojimų, šiuo metu pagal ją kuriamas kino filmas.

Knyga ekspertų buvo įtraukta į ilgąjį geriausių 2023 m. verstinių knygų vaikams ir jaunimui sąrašą. Daugiau informacijos čia.


Palikite atsiliepimą

  Noras

  8,79 €
  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos