Slapti erškėtrožių kalvos žirgai
Žiūrėkite video apie šią prekę!
Formatas 16,6 x 21,4 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Levi Pinfold
Išleidimo metai 2021
Skirta nuo 10 metų
Puslapių skaičius 240
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Rita Bakanienė

Slapti erškėtrožių kalvos žirgai

Autorius Megan Shepherd
Dailininkas Levi Pinfold
10,39 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 10

Kiekis

Aprašymas

Knyga pelnė Eugenijos Stravinskienės premiją už 2021 metų reikšmingiausią ir meniškiausią vertimą vaikams.

Aš turiu paslaptį.

Tik nieko nesakysiu Beniui ir kitiems berniūkščiams.

Bet tau aš pasakysiu.

Štai kokia mano paslaptis: Erškėtrožių kalvos ligoninėje veidrodžiuose gyvena sparnuoti žirgai.

Galėtum pagalvoti, kad Erškėtrožių kalvos ligoninė – tokia pati kaip ir kitos gydymo įstaigos. Čia nuo sunkios ligos sveiksta vaikai, o juos prižiūri rūpestingos vienuolės. Tačiau Erškėtrožių kalvos ligoninės pastatas kadaise buvo tikrų tikriausi princesės rūmai, kurių veidrodžiuose gyvena stebuklingi sparnuoti žirgai.

Atrodo, kad didinguosius gyvūnus mato tik Emalina. Tad ji vienintelė gali padėti Kibirkštėlei – gražuolei kumelei sužeistu sparnu, per klaidą patekusiai į mūsų pasaulį ir negalinčiai grįžti namo pas kitus žirgus veidrodžiuose. 

Emalina gauna laišką nuo paties Žirgų valdovo, kuris prašo jos pagalbos. Kad išgelbėtų Kibirkštėlę nuo ją medžiojančio pikto juodo ristūno, mergaitė turės sukurti stebuklingą spalvų skydą. Tačiau ne taip lengva rasti ryškiaspalvių daiktų pilkame ir niūriame pasaulyje, kur siaučia Antrasis pasaulinis karas ir negailestingos ligos.

Tai įkvepianti ir giliai širdį paliečianti istorija, kurioje pinasi skaudi realybė, vaikiškos fantazijos ir tikrų tikriausi stebuklai – jei tik gali jais patikėti.

Kuo ši knyga naudinga:

• Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

• Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas

• Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

• Skaitant meniškai vertingas knygas lavėja literatūrinis skonis, skatinamas mąstymas, ugdomas vidinis žmogaus pasaulis

Antrojo pasaulinio karo metais Erškėtrožių kalvos ligoninėje vaikai kovoja su kitu piktu priešu – džiova. Klastinga plaučių liga nepalaužia noro žaisti, kurti ir svajoti. Pagrindinė knygos veikėja Emalina ligoninės veidrodžiuose mato stebuklingus sparnuotus žirgus. Vienas jų – sužeistu sparnu, todėl negali parskristi namo. Emalina pasiryžta būtinai išgelbėti gražųjį gyvūną. Ar puikieji veidrodžių žirgai tikri, ar tik skaudžias traumas išgyvenusios mergaitės vaizduotės vaisius? 

Amerikiečių rašytoja Megan Shepherd labai mėgsta pasakojimus, užsienio kalbas ir keliones. Dvejus metus dirbo mažame Senegalo kaimelyje, kur sakytines liaudies pasakas vertė paveikslėlių knygomis, kad jas galėtų skaityti pradinės mokyklos vaikai. Ši patirtis įkvėpė M. Shepherd imti rašyti savo pačios kurtas istorijas. 

„Slapti Erškėtrožių kalvos žirgai“ 2018-aisiais buvo nominuota Karnegio medaliui ir susilaukė didelio kritikų bei skaitytojų dėmesio. Ją itin įspūdingais piešiniais papuošė australų dailininkas Levis Pinfoldas, Lietuvos skaitytojams jau pažįstamas iš paveikslėlių knygos „Juodas šuo“.


Atsiliepimai

Nemanau, kad ši knyga gali palikti abejingų. Tau gali nepatikti karo temos, gali nepatikti realybė, suspynusi su vizijomis, gali nepatikti literatūra apie sudėtingas ligas, tačiau knyga vis tiek paveiks giliausius sluoksnius, aišku, jei išdrįsi ją įsileisti. Skaudu, graudu, sukrečia – taip turbūt būtų galima apibūdinti visas knygas, kurių veiksmas vyksta karo metu, tačiau ši knyga ne tiek apie patį II pasaulinį, kiek apie karus, vykstančius jauno ir pernelyg daug patyrusio žmogaus viduje. Kaip bespalviame pasaulyje atrasti vaivorykštę? Kaip nepamesti tų prisiminimų, kurie buvo geltoni, mėlyni, raudoni, kai viską, regis nori pasiglemžti tamsa? Nuostabiai jautrus kūrinys, šviesus, viltingas, verčiantis susimąstyti, kur pats pametei spalvas.

Eglė R 2021-12-06

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos