Žvalgo mokinys. Gorlano Griuvėsiai
Formatas 13.7 x 20.6 cm
Dailininkas Viršelio dailininkas Jeremy Reston
Apdovanojimas Yra
Išleidimo metai 2022
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 248
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė
Serija Žvalgo mokinys

Žvalgo mokinys. Gorlano Griuvėsiai (1)

Autorius John Flanagan
Dailininkas Viršelio dailininkas Jeremy Reston
8,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 9

Kiekis

Aprašymas

– Anuo metu karalius Herbertas suprato, kad užtikrinti saugumą padėtų žvalgų tarnyba.– Kas ta žvalgų tarnyba? – paklausė Vilis.– Žvalgai tiria, ką veikia mūsų priešai arba galimi priešai. Ką jie planuoja. Ką mąsto. Iš anksto žinodamas tokius dalykus gali sugalvoti, kaip juos sustabdyti. Dėl to jis ir įsteigė miškinių luomą – kad teiktų karalystei informaciją. Kad būtų karalystės akys ir ausys.

Sulaukus penkiolikos, Aralueno karalystės našlaičiams suteikiama galimybė pagaliau tapti kažkuo ir gyventi įdomiai. Tereikia, kad kuris nors iš įvairių sričių meistrų pasirinktų tave savo mokiniu.

Vilis svajoja tapti riteriu, bet kas priims smulkaus sudėjimo vaikinuką į Karo mokyklą? Reikia ne tik noro, bet ir gebėjimų. O kas, jei tavo talentai – tik laipioti medžiais ir sienomis bei nepastebėtam krėsti eibes?

Kai Viliu susidomi miškinis Holtas, ramiau nepasidaro. Paslaptingieji miškiniai kelia siaubą paprastiems karalystės gyventojams. Jie – žvalgai, kurie keliauja nematomi ir negirdimi, išnyra iš šešėlių, kai mažiausiai jų tikiesi, ir niekas nežino, kokios užduotys jiems skiriamos. Žmonės kalba, jog jie netgi imasi kerų, kad taptų nepastebimi...

O tuo metu ištremtasis Morgaratas, Lietaus ir Nakties kalnų valdovas, pamažu renka šiurpią pabaisų armiją... Ar karalystės žvalgai pakankamai akyli, kad įžvelgtų gresiantį pavojų?

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

- Personažų pavyzdys įkvepia būti drąsiems, sąžiningiems, išradingiems, moko bendradarbiauti, siekti savų tikslų, parodo, kad savomis pastangomis įmanoma pasiekti labai daug

- Skaitant įtraukiančias istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis


Australijos Vaikų knygos tarybos apdovanojimas
Aurealis apdovanojimas
Tarptautinis bestseleris

Kai penkiolikmetis Vilis tampa paslaptingojo žvalgo Holto mokiniu, jam tenka išmokti joti, šaudyti iš lanko, svaidyti peilį, sekti pėdsakais ir tobulai maskuotis. Būti tikru miškiniu – tai žinoti, kas yra draugystė, drąsa, sąžiningumas ir garbė. O žygdarbiai, atliekami nepastebėtai, – tai žvalgo kasdienybė. Pasklidus gandams apie Aralueno karalystei gresiantį karą, Vilio gyvenimo nuotykis tik prasideda.

Tai pirmoji australų rašytojo Johno Flanagano nuotykių serijos paaugliams knyga. Istorija apie žvalgo mokinį ne tik mėgiama skaitytojų visame pasaulyje, bet ir susilaukė daug literatūrinių apdovanojimų. Rašytojas ėmėsi kurti pasakojimus apie žvalgo mokinį Vilį siekdamas, kad jo paties tuo metu dešimtmetis sūnus susidomėtų skaitymu. Nuotykių, humoro ir gražaus mokytojo ir mokinio bendravimo pilnos istorijos sužavėjo ne tik sūnų, bet ir viso pasaulio paauglius – „Žvalgo mokinys“ ne veltui yra viena populiariausių nuotykių romanų serijų.

Su knygų herojais lengva tapatintis 9–14 (o ir kur kas vyresniems) skaitytojams, jų nuotykiai įtraukia, o sprendžiamos problemos aktualios visais laikais. Knygose greta nuotykių ir lengvo humoro netiesiogiai aukštinamos tokios vertybės, kaip draugystė, ištikimybė, žodžio laikymasis, sąžiningumas, teisingumas, drąsa, noras mokytis ir tobulėti, gebėjimas rasti sprendimus net sunkiausiose situacijose.

Skaitytoja Eglė sako:
„Malonu, kad nuotykinėje fantasy serijoje šalia kovų, ginklų, pavojingų užduočių atsiranda vietos ir bendražmogiškiems dalykams, ir veikėjų charakterių plėtojimui...


Daugiau skaitytojų atsiliepimų:
„Nuoširdžiai patariu tėveliams, kurių vaikai nenoriai skaito...“ 

Knygos ištraukos „Vakaro pasakoje“:
1 dalis. Klausyti
2 dalis. Klausyti
3 dalis. Klausyti
4 dalis. Klausyti 

Interviu išskirtinai Lietuvai su autoriumi Johnu Flanaganu.


Atsiliepimai

Dukra skaito jau 11 dalį. Sakė, kad tai pati geriausia knygų serija. Įtraukianti ir nepaleidžianti nuo pirmojo puslapio :)

Dovilė B 2023-12-12

Šauni knyga, puikiai tinka trumpiem paskaitymam prieš miegą :) labai daug skyrių tai tai nesunku sustoti ir prisimint.

Viktoras D 2022-11-09

Labai patiko skaityti. Labai noriu visų dalių. Lengvai skaitosi. Rekomenduoju visiems.

Edita Z 2020-11-18

nu super

mamyyyyyyte 2020-01-05

Rekomenduoju visiems fantastikos, viduramžių gerbėjams... Skaitau devintą dalį, nei kiek neatsibodo.

Armandas 2019-01-16

labai gera knyga

Domantas Šikaperdis 2018-12-05
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos