Lina Žutautė– Kaip geriausia išvaikyti vaikus aplankiusius „ožiukus“?

– Vaikų „ožiukai“ yra patys įkyriausi naminiai gyventojai, todėl juos išvarant reikia laikytis tam tikrų taisyklių:
1. Niekada su jais nesisveikinti, kai jie ateina.
2. Atėjusiems nieko nežadėti, nedovanoti, nesiūlyti šokolado ir nekviesti gerti arbatos.
3. Nekalbėti su jais, negirdėti ir nematyti.
4. Leisti vaikui apsimesti „ožiukus“ gąsdinančia pabaisa ir palikti jį vieną kambaryje su „ožiukais“ – tada šie taip išsigąsta, kad nusprendžia niekada nebegrįžti.
5. Išbėgantiems „ožiukams“ palinkėti geros kelionės ir padovanoti po balioną.


Kalbino „Nieko rimto“ korespondentas Valsas

Apie...

„Grįžimo istorija“Lina Žutautė, baigusi vidurinę Šiauliuose, studijavo menus Šiaulių Universiteto Dailės fakultete, kur baigė ir magistro studijas. Vaikiškas knygas Lina iliustruoja daugiau nei 7 metus. Visgi dailininke ji tapo ne iškart, nors, pasirodo, visada ja norėjo būti.
„Jau būdama studente pastebėjau, kad man daug smagiau piešti linksmus žmogeliukus, nei rimtas pozuojančias damas, natiurmortus ar peizažus. Kai kam mano pomėgis atrodė juokingas, kai kam kvailas. Tų „kai kurių“ susikaupė visai nemažai, todėl baigusi studijas beveik patikėjau, kad piešti juokingai ir dar vaikams yra visiškai nerimta, ir tapau dizainere. Šis darbas iš pradžių man nepatiko, o paskui nepatiko dar labiau. Aš ėmiau ilgėtis tų linksmų žmogeliukų, nustojau klausytis „kai kurių“ žmonių patarimų ir prisiminiau savo seną svajonę būti dailininke, piešiančia vaikams. Todėl ilgai nelaukus išverčiau ilgokai netvarkytą stalčių, susiradau savo seną svajonę, nupūčiau nuo jos dulkes ir paleidau ją laisvai skristi. Pakilusi į dangų svajonė ėmė augti, didėti ir plėstis, kol galų gale išsipildė. Nuo šiol niekada nebeklausau, ką man sako „kai kurie“ žmonės ir dažniau tvarkau savo stalčius, nes ką gali žinoti, gal ten guli dar viena ar kita neišsipildžiusi svajonė...“   
Lina yra kviečiama dalyvauti tarptautinėse vaikų literatūros iliustracijų parodose. 2009 m. dalyvavo Bolonijos (Italija) knygų mugėje organizuotoje parodoje ir Bratislavos (Slovakija) iliustracijų bienalėje. Knygos meno parodoje „Nuo piešinio iki knygos“ („Arkos“ dailės galerija, Vilnius, 2009 m.) dailininkė pelnė diplomą.

Knygos

KatinasIš nuomšiko gyvenimo, Gendrutis Morkūnas, iliustravo Lina Žutautė, Vilnius: Nieko rimto, 2017
Kiti nutikimai orbitoje, Gianni Rodari, iliustravo Lina Žutautė, Vilnius: Nieko rimto, 2010
Velniškai karštos atostogos, Gendrutis Morkūnas, iliustravo Lina Žutautė, Vilnius: Nieko rimto, 2009
Blusyno pasakojimai, Gendrutis Morkūnas, iliustravo Lina Žutautė, Vilnius: Nieko rimto, 2008
Džipas televizoriuje, Gianni Rodari, iliustravo Lina Žutautė, Vilnius: Nieko rimto, 2008
Grįžimo istorija, Gendrutis Morkūnas, iliustravo Lina Žutautė, Vilnius: Nieko rimto, 2007